^do góry

Truskawiec

Autobusy do Truskawca
Tanie Autokary Truskawiec, Ukraina

Truskawiec to miasto w obwodzie lwowskim, leżące w rejonie drohobyckim Ukrainy. Znajduje się ono w odległości około 90 km od Lwowa i 8 km od Drohobycza.

Tanie Bilety Autokarowe do Truskawca, Ukraina.
Autobusy na Ukrainę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Autokar Polska, Visitor do Truskawca.

Miasto powstało w XV wieku, a pierwsze wzmianki o Truskawcu pochodzą z 1427 roku, kiedy był częścią polskich dóbr królewskich. Intensywny rozwój miasta rozpoczął się na początku XIX wieku, kiedy to w 1827 roku powstały pierwsze zakłady kąpielowe oraz cztery domy dla gości. Kolejną ważną datą w historii miasta jest rok 1835, kiedy powstał zalążek uzdrowiska. Już rok później Józef Micewski rozpoczął budowę łazienek zdrojowych. W latach pięćdziesiątych XIX wieku uzdrowisko to odwiedzało wielu gości, w tym brat arcyksięcia Franciszka, Karol Ludwik. Spowodowało to jeszcze szybszy rozwój miasta. W roku 1870 Truskawiec przeszedł w ręce skarbu państwa, a na początku XX wieku zbudowano tu dworzec kolejowy. W okresie II Rzeczpospolitej miasto było najmłodszym i bardzo modnym uzdrowiskiem i chętnie odwiedzali go ludzie z całego kraju. Odpoczywali tu między innymi: Józef Piłsudski, Julian Tuwim, Stanisław Wyspiański, Wincenty Witos, Bruno Schulz czy Zofia Nałkowska.

Odwiedzając Truskawiec warto zobaczyć kilka najciekawszych miejsc w mieście. Wycieczkę można rozpocząć od pijalni wody mineralnej. Dwa budynki są specjalnie przygotowane by ludzie mogli spokojnie napić się tam wody mineralnej. Intersującym miejscem jest także park zdrojowy znajdujący się w centrum miasta. Ze wszystkich stron jest otoczony sanatoriami, hotelami, pensjonatami, pijalniami wód i deptakiem. Deptak jest zlokalizowany w samym sercu Truskawca, w całości objęty został strefą dla pieszych. Osobom, które szukają ciekawej pamiątki można polecić bazar rękodzieła, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie deptaka.

Przewozy autokarowe z Polski do Truskawca organizują przede wszystkim dwie firmy transportowe. Autobusy do Truskawca na Ukrainie zapewniają Autokar Polska oraz Visitor. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla podróżnych, którzy chcą zabrać ze sobą większy bagaż lub chcą bezpośrednio dojechać do wybranego miasta. Autokary do Truskawca odjeżdżają z kilku miast w Polsce. Należą do nich: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Toruń, Warszawa.

Bilety autokarowe do Truskawca można szybko i bez wychodzenia z domu nabyć na naszej stronie internetowej. Zazwyczaj ich koszt zależy od wybranego miasta wyjazdowego. Wyjeżdżając na Ukrainę watro zastanowić się nad ofertą, jaką są połączenia autobusowe, ponieważ autokary do Truskawca są jednym z najlepszych sposobów dojazdu do tego miasta.

Tanie bilety autokarowe, każdy zainteresowany podróżą autokarem do Truskawca bez problemu kupi na naszej stronie internetowej. Najczęściej bilety autokarowe do tego miasta kosztują od 110 do 220 złotych, w zależności od miasta wyjazdowego.

Przykładowe połączenia autokarowe do Truskawca:

 Gdańsk › Bydgoszcz › Toruń › Warszawa › Lublin › Lwów › Stryj › Drohobycz › Truskawiec

• Bydgoszcz › Toruń › Warszawa › Lublin › Lwów › Stryj › Drohobycz › Truskawiec

• Warszawa › Lublin › Lwów › Stryj › Drohobycz › Truskawiec

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż