^do góry

Drohobycz

Autobusy do Drohobycza
Tanie Autokary Drohobycz, Ukraina

Drohobycz jest miastem rejonowym na Ukrainie, leżącym nad Tyśmienicą w Beskidach Brzeznych.

Tanie Bilety Autokarowe do Drohobycza, Ukraina.
Autobusy na Ukrainę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Autokar Polska, Visitor do Drohobycza.

Powstanie tej miejscowości jest ściśle związane z tym, że w jej pobliżu przebiega tak zwany szlak solny. Pierwsze wzmianki o powstałej tu osadzie pochodzą z okresu Rusi Kijowskiej. Po przyłączeniu tych terenów do Polski przez Kazimierza Wielkiego, miasto przeżyło swój pierwszy dynamiczny okres rozwoju. W XV wieku król Władysław Jagiełło nadał miastu prawa magdeburskie. Po raz pierwszy miasto zostało zniszczone w czasie najazdu turecko-tatarskiego, a następnie w czasie kolejnych wojen Drohobycz był kilkakrotnie napadany i niszczony. W XVIII wieku, po I rozbiorze Polski, miasto zostało wcielone do monarchii Habsburgów i pozostawało w jej składzie aż do upadku Austro-Węgier w 1918 roku. Mimo tego, że Drohobycz był ważnym miastem handlowym nie rozwinął się znacząco aż do momentu, gdy w jego pobliżu odkryto złoża ropy naftowej.

Po zakończeniu I wojny światowej i po wojnie polsko-bolszewickiej Drohobycz należał do II Rzeczpospolitej i znajdował się w jej granicach aż do ataku ZSRR na Polskę. Po konferencji jałtańskiej miasto zostało włączone do ZSRR, jako część Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Natomiast od 1991 roku Drohobycz należy do obwodu lwowskiego na Ukrainie.

Będąc w Drohobyczu warto odwiedzić następujące miejsca: kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii, Krzyża Świętego i św. Bartłomieja z lat 1392–1445, dawny kościół karmelicki pw. św. Michała, obecnie cerkiew greckokatolicka Trójcy Przenajświętszej z 1690 roku, Wielką Synagogę zbudowaną w latach 1842–1865, ratusz z 20-lecia, prawdopodobnie z reliktami z XVIII wieku, dom Brunona Schulza, warzelnię soli, pałac Gartenbergów czy pomnik Adama Mickiewicza z 1894 roku ufundowany przez społeczność miasta z okazji 100 rocznicy insurekcji kościuszkowskiej.

Autobusy do Drohobycza odjeżdżają z kilku polskich miast, do których należą: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Toruń, Warszawa. Wszyscy zainteresowani podróżą autokarem do tego miasta mogą skorzystać z ofert dwóch przewoźników: Autokar Polska oraz Visitor.

Przewozy autokarowe z Polski do Drohobycza cieszą się dużym zainteresowaniem wśród podróżnych z kilku powodów. Po pierwsze połączenia autobusowe to możliwość szybkiego i bezpośredniego dojazdu do wybranych miast. Dodatkowo bilety autokarowe do Drohobycza można kupić na naszej stronie internetowej w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu autokary do Drohobycza na Ukrainie są jednym z najchętniej wybieranych sposobów na dojazd do tego miasta.

Podróżnych zainteresowanych ofertą, jaką są tanie bilety autokarowe zapraszamy na naszą stronę internetową. W zamieszczonej tam zakładce Euroticket bilety autokarowe do Drohobycza kosztują około 100-220 złotych. Cena ta zależy oczywiście od miasta wyjazdowego i może się zmienić.

Przykładowe połączenia autokarowe do Drohobycza:

• Gdańsk › Bydgoszcz › Toruń › Warszawa › Lublin › Lwów › Stryj › Drohobycz

• Bydgoszcz › Toruń › Warszawa › Lublin › Lwów › Stryj › Drohobycz

• Toruń › Warszawa › Lublin › Lwów › Stryj › Drohobycz
Warszawa – Lublin – Lwów – Stryj – Drohobycz
Lublin – Lwów – Stryj – Drohobycz

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż