^do góry

Żytomierz

Autobusy do Żytomierza
Tanie Autokary Żytomierz, Ukraina

Żytomierz to miasto na Ukrainie nad rzeką Teterew. Jest to ważny węzeł komunikacyjny z portem lotniczym, a także ośrodek przemysłu maszynowego, lekkiego, spożywczego i chemicznego oraz centrum szkolnictwa wyższego i ośrodek kulturowy z teatrami i muzeami.

Tanie Bilety Autokarowe do Żytomierza, Ukraina.
Autobusy na Ukrainę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska, Eastern European Travel, Kobra, Visitor, Intercars Basque, Eurolines-Mądeltrans do Żytomierza.

Założony już w 884 roku Żytomierz był w tamtym czasie jednym z największych miast Rusi Kijowskiej. Na początku XIII wieku został włączony do Wielkiego Księstwa Litewskiego. W 1444 roku król Kazimierz Jagiellończyk nadał miejscowości prawa miejskie. W ciągu następnych lat miasto było kilkakrotnie najeżdżane przez chana krymskiego, a upadek Żytomierza rozpoczął się w czasie powstania Chmielnickiego. Następnie był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, zaś po II rozbiorze znalazł się w obrębie Imperium Rosyjskiego. W tym czasie Żytomierz był silnym punktem oparcia dla polskich powstańców. Po zakończeniu I wojny światowej miasto weszło w skład Ukraińskiej SRR, o od 1991 roku jest częścią niepodległej Ukrainy.

Żytomierz to miasto, w którym znajduje się wiele godnych odwiedzenia miejsc. Przebywając tam warto odwiedzić takie zabytki jak: katedra św. Zofii (z 1737 roku), kościół św. Jana z Dukli, sobór Przemienienia Pańskiego (z 1864 roku), dawny kościół ewangelicki, klasztor franciszkanów z XVIII wieku, cmentarz rzymskokatolicki, cerkiew świętego Michała (z 1856 roku), pałac biskupi z pierwszej połowy XIX wieku, synagoga, teatr polski (z 1808 roku), cerkiew Wniebowzięcia Bogarodzicy. Będąc w Żytomierzu warto także zobaczyć Muzeum Kosmonautyki im. Siergieja Korolowa, ulicę Michałowską, Głowę Czackiego oraz panoramę z Zamkowej Góry.

Przewozy autokarowe z Polski do Żytomierza organizuje kilka firm transportowych, do których należą: Eurobus-Eurolines Polska, Eastern European Travel, Kobra, Visitor, Intercars Basque, Eurolines-Mądeltrans.

Zainteresowani ofertą, jaką są podróże autokarem do Żytomierza powinni odwiedzić naszą stronę internetową. W zakładce Euroticket każdy może bez problemu kupić bilety autokarowe do Żytomierza w atrakcyjnych cenach.

Tanie bilety autokarowe z Polski do Żytomierza oraz z Żytomierza do Polski można szybko i wygodnie kupić na naszej stronie internetowej, w zakładce Euroticket. Bilety autokarowe do Żytomierza są tam do nabycia już za kilkadziesiąt złotych. Dzięki temu, że każdy zainteresowany może skorzystać z oferty, jaką są autokary do Żytomierza, firmy transportowe mogą poszerzać swoją propozycję o kolejne autobusy na Ukrainę.

Autokary do Żytomierza odjeżdżają z następujących miast: Bydgoszcz, Częstochowa, Dębica, Gdańsk, Gliwice, Jarosław, Katowice, Kraków, Lublin, Łańcut, Łódź, Opole, Poznań, Przemyśl, Przeworsk, Radom, Rzeszów, Strzelce Opolskie, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław.

Połączenia autobusowe są wygodnym rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą szybko i bezpośrednio dojechać do Żytomierza.

Przykładowe połączenia autokarowe do Żytomierza:

• Katowice › Kraków › Tarnów ›Rzeszów › Lwów › Równe › Żytomierz

• Wrocław › Opole › Strzelce Opolskie › Gliwice › Katowice › Kraków › Tarnów › Rzeszów › Przeworsk › Jarosław › Lwów › Równe › Żytomierz

• Gdańsk › Bydgoszcz › Toruń › Warszawa › Poznań › Łódź › Częstochowa › Katowice › Tarnów › Lwów › Tarnopol › Chmielnicki › Winnica › Żytomierz

• Katowice › Kraków › Tarnów › Dębica › Rzeszów › Łańcut › Przeworsk › Jarosław › Przemyśl › Lwów › Równe › Żytomierz

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż