^do góry

Siauliai

Autobusy do Siauliai
Tanie Autokary Siauliai, Litwa

Siauliai (pol. Szawle) to miasto na Litwie położone na wschód od Kłajpedy. Jest dużym ośrodkiem przemysłowym, naukowym i kulturowym.

Tanie Bilety Autokarowe do Siauliai, Litwa.
Autobusy na Litwę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska do Siauliai.

Nazwa miasta wywodzona jest od litewskiego słowa šaulys, oznaczającego strzał. Według legendy w dawnych wiekach na brzegu jeziora znajdowała się osada myśliwych polujących w okolicznych lasach na dziką zwierzynę. Po raz drugi nazwa ta pojawiła się przy okazji bitwy w 1286 roku. W latach 1413-1795 Siauliai były stolicą jednego z traktów Księstwa Żmudzkiego. Osada prawa miejskie uzyskała w 1569 roku, a dwadzieścia lat później ustanowiono tam ekonomię królewską. Znaczyło to, że cały dochód był przeznaczony na utrzymanie króla. Aż do III rozbioru Polski miasto było największą ekonomią w Wielkim Księstwie Litewskim. W czasie powstania kościuszkowskiego to właśnie w Siauliai (Szawle)rozpoczęły się wszystkie działania insurekcyjne. Ludność miasta brała także udział w powstaniach listopadowym i styczniowym.

Odwiedzając miasto warto zobaczyć kilka podstawowych miejsc, które są najczęściej odwiedzane prze turystów. Należą do nich przede wszystkim Góra Krzyży (w 1430 roku postawiono tam kapliczkę upamiętniającą przyjęcie przez Żmudzinów chrztu. Nad kapliczką górował wielki krzyż. Po upadku powstania listopadowego w 1831 roku zaczęto tam masowo przynosić i stawiać kolejne krzyże i od tego czasu przybywa ich stale), gimnazjum w Siauliai, synagogę, kościół św. Jerzego oraz cerkiew świętych Piotra i Pawła. Miłośnikom spacerów można polecić pierwszą na Litwie główną ulicą dla pieszych. Warto odwiedzić również powstałe w 1923 roku słynne Muzeum Auszry, Stary Cmentarz Miejski oraz byłe sowieckie lotnisko wojskowe.

Przewozy autokarowe z Polski do Siauliai cieszą się popularnością wśród podróżnych, więc autokary do tego miasta zapewnia zrzeszenie przewoźników Eurobus-Eurolines Polska. Połączenia autobusowe są dobrą opcją zwłaszcza dla ludzi, którzy chcą zabrać ze sobą np. większy bagaż.

Autokary do Siauliai odjeżdżają z Polski z następujących miast: Augustów, Białystok, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Grajewo, Kętrzyn, Łomża, Olsztyn, Poznań, Suwałki, Warszawa, Warszawa-Okęcie. Przewoźnikiem, który najczęściej organizuje autobusy do Siauliai jest Eurobus-Eurolines Polska. Wybierając się w podróż autokarem Polski do Siauliai należy mieć na uwadze to, że poszczególne przystanki wyjazdowe mogą zależeć od przewoźnika.

Dla pasażerów jadących do/z Kiejdan oraz Siauliai przewidziana jest przesiadka w Kownie.

Wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką są tanie bilety autokarowe zapraszamy do skorzystania z naszej strony internetowej. W zakładce Euroticket można szybko i wygodnie nabyć bilety autokarowe do Siauliai za około 101-179 złotych.

Przykładowe połączenia autokarowe do Siauliai:

• Warszawa (Dworzec PKA, Warszawa Zachodnia)  Warszawa-Okęcie  Warszawa (Dworzec Centralny, Al. Jana Pawła)  Białystok  Augustów  Suwałki  Mariampol  Kowno › Kiejdany › Siauliai

• Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Kiejdany › Siauliai

 Gdańsk › Elbląg › Olsztyn › Kętrzyn › Giżycko › Mariampol › Kowno › Kiejdany › Siauliai

• Olsztyn › Kętrzyn › Giżycko › Mariampol › Kowno › Kiejdany › Siauliai

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż