^do góry

Liepaja

Autobusy do Liepaji
Tanie Autokary Liepaja, Łotwa

Liepaja (pol. Lipawa) to miasto Łotwie, w Kurlandii, nad Morzem Bałtyckim i Jeziorem Lipawskim. Jest trzecim co do wielkości miastem na Łotwie.

Tanie Bilety Autokarowe do Liepaji, Łotwa.
Autobusy na Łotwę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Ecolines do Liepaji.

Pierwsza osada na tych terenach została założona przez Kurów w 1253 roku. Dziesięć lat później, zakon kawalerów mieczowych połączył się z zakonem krzyżackim i założył tutaj osadę Libau. Obecna nazwa, Liepaja, weszła do użytku dopiero po 1560 roku. W pierwszej połowie XVII wieku miejscowość uzyskała prawa miejskie, które zostały potwierdzone przez króla Zygmunta III Wazę. Po II rozbiorze Polski miasto to było jedynym portem w I Rzeczpospolitej. Po upadku Księstwa Kurlandii, po III rozbiorze kraju, Liepaja trafiła do Cesarstwa Rosyjskiego. W ciągu następnych stu lat, miasto rozwijało się jako główny port Rosji nad Morzem Bałtyckim. W drugiej połowie XIX wieku, dzięki doprowadzeniu kolei, Liepaja zaczęła się szybko rozwijać. Po zakończeniu II wojny światowej miasto znajdowało się pod okupacja sowiecką, aż do 1991 roku.

Liepaja jest miastem, w którym znajduje się wiele zabytków sztuki, kultury i architektury. Będąc tu warto zobaczyć takie miejsca jak: kościół luterański św. Trójcy, kościół św. Anny, katedrę katolicką św. Józefa, latarnię morską, dworzec kolejowy z 1871 roku, cerkiew św. Mikołaja i wiele innych.

W zakładce Euroticket bilety autokarowe do Liepaji kosztują około 160-170 złotych. Wszystkich zainteresowanych tą ofertą zapraszamy do skorzystania z naszej strony internetowej. Można tam także sprawdzić jakie firmy transportowe zapewniają autobusy do Liepaji oraz skąd odjeżdżają poszczególne autokary. Wybierając się w podróż autokarem z Polski do Liepaji każdy powinien pamiętać, że przystanki pośrednie mogą ulec zmianie, ponieważ zależą od przewoźnika.

W Polsce autokary do Liepaji odjeżdżają z następujących miejscowości:

Augustów, Białystok, Ostrów Mazowiecka, Suwałki, Warszawa, Wrocław. Połączenia autobusowe z tym miastem najczęściej organizuje firma Ecolines. Popularność jaką cieszą się Przewozy autokarowe z Polski do Liepaji wpływają na to, że autokary do tego miasta odjeżdżają co kilka dni. Dzięki temu każdy zainteresowany może wybrać najlepszą dla siebie datę wyjazdu.

Wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką są tanie bilety autokarowe zapraszamy na naszą stronę internetową. W umieszczonej tam zakładce Euroticket każdy może nabyć bilety autokarowe do Liepaji w atrakcyjnych cenach.

Przykładowe połączenia autokarowe do Liepaji:

• Wrocław › Warszawa › Ostrów Mazowiecka › Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Wilno › Liepaja

 Warszawa › Ostrów Mazowiecka › Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Liepaja

• Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Liepaja

• Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Liepaja

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż