^do góry

Zadar

Autobusy do Zadar
Tanie Autokary Zadar, Chorwacja

Za sprawą połączenia autokarowego do Zadaru, każdy kto zdecyduje się na wakacyjny pobyt w tym chrowackim miasteczku (oczywiście poprzez wybór odpowiedniego połączenia autobusowego do zlokalizowanego w tym rejonie poru), będzie miał niepowtarzalną okazję udać się w rejs do położonego nieopodal przepięknego archipelagu Kornati.

Tanie Bilety Autokarowe do Zadar, Chorwacja.
Autobusy na Chorwację. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Retman, Elabus do Zadar.

Zadar to miejsce, gdzie każdy potencjalny turysta nacieszy oczy widokiem bogatej fauny i flory, z której słyną zlokalizowane w tym oto miejscu Park Przyrodniczy Telašćica i Park Narodowy Kornati. Powrót z tej niesamowitej wyprawy daje ponadto sposobność oglądu jednego z ciekawszych znajdujacych się w okolicy budynków, czyli założonego w 1369 roku, działającego po dziś dzień Uniwersytetu Zadarskiego. Interesujący, przez wzgląd na mozliwość uprawiania wspinaczki jest zlokalizowany w okolicy Zadaru Park Narodowy Paklenica, dostępny dzięki połączeniom autobusowym do tego właśnie rejonu.

W chwili obecnej miasteczko nie ma tak wielkiego znaczenia. Mimo prężnego rozwoju, posród innych "powiązanch tematycznie" chorwackich miast-portów zajmuje bliżej nieokreślone miejsce. Przyczyną zaistniałego stanu rzeczy jest sytuacja w jakiej miasto znalazło się po I Wojnie Światowej. W tym okresie-na swoje nieszczęście, Zadar znika (na jakiś czas) z mapy Królestwa Chorwacji i staje się włoską enklawą. Nie zmienia to jednak faktu, że już od wieku XIX w mieście zaczyna funkcjonować pierwsze biuro podróży, a co za tym idzie następuje wzrost znaczenia miasta jako lokalnej atrakcji turystycznej.

Przewozy autokarowe do Zadaru i warunkujacy wskazaną procedurę zakup taniego biletu autokarowego do tego miasta, to podróż do miejsca, którego historia sięga wielu lat przed narodzeniem Chrystusa. Z tego tutułu, miasto zlokalizowane w rejonie Basenu Morza Śródziemnego ma w zanadrzu wiele cennych z historycznego punktu widzenia pamiatek wystawianych na widok publiczny. Oczywieście dla wszytkich którzy zdecydują się na trasport autobusem do wskazanych na turystycznych mapach punktów miasta. Autobus do przystani portowej, da kazdemu z odwiedzajacych gości mozliwość zobaczenia i usłyszenia dźwieków wydobwajacych się z wbudowanych w nadbrzeże oragnów, napędzanych siłą ruchu fal.
Globtrotterzy, którzy wybiorą podróż autobusem do Zadaru, dokonujac zakupu taniego biletu autobusowego, swoją "podróż do przeszłości" charakteryzowanego regionu, winni rozpocząc od Muzeum Archeologicznego ze starozytnymi i sredniowiecznymi eksponatami, ruin rzymskich budowli wraz z rzymskim forum, kościoła św. Donata i budynku straży miejskiej z wieżą zegarową. Oprócz wyżej wymienionych zabytkowych atrakcji, warto przy okazji wyprawy autobusem do chorwackiego miasteczka, rzucić okiem na bramę Porta Terraferma, klasztor Franciszkanów, pałace barokowe, arsenał z XVIII w., ratusz, kościół św. Szymona ze srebrnym sarkofagiem, klasztory-św. Michała i franciszkanów.

Turysto! Jeżeli chociaż w minimalnym stopniu powyższy opis wzbudził w Tobie "ciekawość poznawczą", już dzis wybierz odpowiednie połączenie autokarowe do Zadaru, dokanaj wpłaty za tani bilet autokarowy do tego fascynującego, chorwackiego zakątka i ruszaj na spotkanie tak z przeszłością jak i z teraźniejszością tego miasta.

Przewozy autokarowe z Polski do Zadaru w Chorwacji są wykonywane przez autobusy, linie autokarowe: Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra, GlobTourist.
Połączenia autobusowe na Chorwację wykonywane są przez przewoźników w okresie letnim - od maja do września.
Tanie bilety autobusowe z Polski do Zadaru oraz z Zadaru do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących miast w Polsce:
-Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kraków, Opole, Łódź, Polichno, Poznań, Strzelce Opolskie, Warszawa, Wrocław, Żory

Przykładowe połączenia autokarowe do Zadar:

Bielsko-Biała › Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Petrcane › Zadar

Warszawa › Polichno › Częstochowa › Katowice › Żory › Czechowice-Dziedzice › Bielsko-Biała › Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Petrcane › Zadar

Strzelce Opolskie › Gliwice › Katowice › Żory › Czechowice-Dziedzice › Bielsko-Biała› Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Petrcane › Zadar › Sukosan › Sveti Filip i Jakov › Biograd na Moru › Pirovac › Vodice

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż