^do góry

Split

Autobusy do Splitu
Tanie Autokary Split, Chorwacja

Split jest drugim co do wielkosći miastem Chorwacji. Stolica historycznej krainy Dalmacji jest niezwykle istotnym węzłem komunikacyjnym dla całego chorwackiego wybrzeża.

Tanie Bilety Autokarowe do Splitu, Chorwacja.
Autobusy na Chorwację. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra do Splitu.

Ta niezwykle interesująca zarówno pod względem historycznym jak i turystycznym miejscowość, nabiera znaczenia w latach 295-305 n.e. W tym okresie cesarz Dioklecjan buduje w tym miejscu swoją rezydencję, dając tym samym początek ukształtowanej współcześnie chorwackiej aglomeracji. Poprzedzony przynależnością do Bizancjum Split, w VI w staje się siedzibą arsybiskupstwa. Pierwsza połowa VII wieku to dla tej pierwotnie, rzymskiej mieściny burzliwy okres. Na miejscu zburzonej przez Awarów i Słowian "krainy", a konkretnie w samej rezydencji wspomnianego cesarza Dioklecjana powstaje nowe, otoczone murami niczym wojenna fortyfikacja o powierzchni 38.000 m2, miasto.

Współczesny Split, jest kolebką przemysłu winiarskiego, piwowarskiego, spożywczego i stoczniowego. Split to ponadto region, o niezwykłych walorach przyrodniczych. Każdy kto będzie miał okazję zagościć w tymże miejscu, nie może go opuścić bez nacieszenia oczu przepięknym widokiem Wodospadów Krka znajdujacych się w środku Narodowego Parku Rzeki Krka. Na wodospady składają się kaskady wodne oddzielone od siebie kilkunastoma, naturalnymi barierami.
Zabytki, których widok powinien zaprzec dech w piersiach potencjalnemu turyście to oprócz wspomnianego już pałacu cesarskiego: brama pałacowa Porta Aurea, przebudowane na katedrę Św. Duji mauzoleum Dioklecjana, kościół św. Franciszka, światynia Jupitera oraz pozostałości akweduktu. Na zakończenie wycieczki, w ramach "spotkania z historią" należy bezwzględnie odwiedzić muzeum etnograficzne, archeologiczne, historii morskiej oraz skarbiec katedry. To pozwoli w jeszcze wiekszym stopniu poznać życie tego pozostawiającego niezapomniane wrażenia regionu.

Przewozy autokarowe z Polski do Split w Chorwacji są wykonywane przez autobusy, linie autokarowe: B.P.Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra.
Połączenia autobusowe na Chorwację wykonywane są przez przewoźników w okresie letnim - od maja do września.

Tanie bilety autobusowe z Polski do Split oraz ze Split do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących miast w Polsce:
-Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Opole, Polichno, Strzelce Opolskie, Warszawa, Wrocław, Żory.

Przykładowe połączenia autobusowe, linie autokarowe do Splitu:

• Katowice › Żory › Czechowice-Dziedzice › Bielsko-Biała › Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Petrcane › Zadar › Sukosan › Sveti Filip i Jakov › Biograd na Moru › Pirovac › Vodice › Sibenik › Primosten › Rogoznica › Marina › Seget Donji › Trogir › Kastel-Gomilica › Split

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż