^do góry

Marijampol

Autobusy do Marijampolu
Tanie Autokary Marijampol, Litwa

Mariampol jest miastem w południowej części Litwy, na Suwalszczyźnie nad rzeką Szeszupą. Obecnie miasto liczy około 47 tysięcy mieszkańców i jest jednym z większych miast w kraju i dużym ośrodkiem przemysłowym (działają tam cukrownie, fabryka tkanin wełnianych oraz zakłady przemysłu maszynowego).

Tanie Bilety Autokarowe do Marijampolu, Litwa.
Autobusy na Litwę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Ecolines, Eurobus-Eurolines Polska do Marijampolu.

Należy ono do najmłodszych litewskich miast, ponieważ zostało założone dopiero w XVIII wieku przez zakon marianów (skąd pochodzi nazwa miasta). W 1750 roku zakonnicy zbudowali tam klasztor i kościół, a wokół nich osiedle miejskie. Pod koniec XVIII wieku król Stanisław August Poniatowski nadał miejscowości prawa miejskie. Po III rozbiorze Polski, Mariampol wszedł w skład Prus, jako jedna z prowincji Prus Nowowschodnich. Po roku 1815 miasto stanowiło część Królestwa Polskiego, zaś w 1831 roku miała miejsce bitwa pod Mariampolem, w której wojska rosyjskie rozbiły połączone siły powstańcze. Miasto odegrało znaczącą rolę w rozwoju narodowym Litwy. W okresie Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej Mariampol nosił nazwę Kapsukas na cześć jednego z litewskich komunistów.

Mariampol nie jest dużym turystycznym miastem, więc nie posiada wielu zabytków. Jednak będąc w Mariampolu watro zobaczyć kościół i klasztor marianów, ufundowany w 1750 roku przez hrabinę Franciszkę Szczukową, klasztorny kościół pw. św. Michała Archanioła, synagogę neogotycką z drugiej połowy XIX wieku oraz budynek gimnazjum (utworzone w 1867 roku, odegrało ważna rolę w kształtowaniu się neolitewskiej świadomości). Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z ofert stadniny, wypożyczalni kajaków i łodzi, kręgielni, kortów tenisowych, basenów, a także toru kartingowego. W mieście można także odwiedzić kilka ciekawych muzeów takich jak: Historical Army Division Museum, Partisans and Exile Museum.

W związku z tym, że przewozy autokarowe z Polski do Mariampolu są popularne wśród podróżnych, autobusy do tego miasta zapewniają firmy Ecolines oraz Eurobus-Eurolines Polska.

Autokary do Mariampolu wyjeżdżają z następujących miast: Augustów, Białystok, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Grajewo, Katowice, Kętrzyn, Kraków, Łomża, Łódź, Olsztyn, Ostrów Mazowiecka, Poznań, Suwałki, Warszawa, Warszawa-Okęcie, Wrocław.

Połączenia autobusowe z Polski do Marijampolu są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wygodnie i tanio dojechać do wybranych miast. W związku z tym, popularność jaką cieszą się autokary do Mariampolu ma związek z tym, że bardzo często bilety autokarowe na Litwę można kupić w atrakcyjnych cenach.

Wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką są tanie bilety autokarowe zapraszamy na naszą stronę internetową. W zakładce Euroticket bilety autokarowe do Mariampolu kosztują od 18-190 złotych, w zależności od miasta wyjazdowego.

Przykładowe połączenia autokarowe do Marijampolu:

• Poznań › Warszawa › Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Mariampol

• Gdańsk › Elbląg › Olsztyn › Kętrzyn › Giżycko › Mariampol

• Katowice › Kraków › Częstochowa › Łódź › Warszawa › Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Mariampol

• Kraków › Częstochowa › Łódź › Warszawa › Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Mariampol

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż