^do góry

Dźwińsk

Autobusy do Dźwińska
Tanie Autokary Dźwińsk, Łotwa

Dźwińsk (Dyneburg, Dźwinów) leży na Łotwie w południowo-wschodniej części kraju. Jest drugim co do wielkości miastem (po Rydze) w państwie. To główny ośrodek Polaków na Łotwie.

Tanie Bilety Autokarowe do Dźwińska, Łotwa,
Autobusy na Łotwę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Ecolines do Dźwińska.

Pierwszy zamek na terenach miasta powstał w drugiej połowie XIII wieku i został założony przez Ernesta von Rassburga. Dźwińsk jest położony w okolicach Inflant i już za panowania Zygmunta Augusta został oddany królowi w zastaw. Następnie w latach 1559-1772 miasto znajdowało się w granicach Rzeczpospolitej Obojga Narodów, jako stolica Inflant Polskich. W 1582 roku król Stefan Batory lokował nowe miasto Dyneburg (Dźwinów, Dźwińsk). W ciągu następnych lat miejscowość zaczęła się rozwijać i została ufortyfikowana. Mimo to już w 1655 roku miasto zostało zdobyte przez Szwedów. Po zakończeniu walk wróciło do Polski i zostało stolicą województwa inflanckiego i należało tam do I rozbioru Polski, kiedy to zostało włączone do Rosji. Po I wojnie światowej miasto zostało oddane władzom niepodległej Łotwy.

Dźwińsk nie należy do dużych centrów turystycznych Łotwy i nie posiada typowego starego miasta, ponieważ zostało one zburzone pod budowę twierdzy. W związku z tym, najstarsze budowle w mieście to twierdza rosyjska z XIX wieku, do budowy której użyto materiałów ze zburzonych kamienic starówki. Najładniejszą i najbardziej reprezentacyjną ulicą jest ulica Ryska, przy niej znajdują się kamienice z XIX i początku XX wieku. Będąc w Dźwińsku warto odwiedzić także kościół św. Piotra z 1848 roku oraz obiekty sakralne wielu wyznań: synagogę z 1850 roku oraz prawosławny sobór św. św. Borysa i Gleba. W mieście jest również ogród zoologiczny i teatr oraz kilka interesujących budynków w stylu secesyjnym.

Przewozy autokarowe z Polski do Dźwińska oferuje przede wszystkim Ecolines. Wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką są autobusy do Dźwińska, zapraszamy na naszą stronę internetową. Można tam sprawdzić rozkład jazdy, poszczególne przystanki oraz godziny odjazdów. W zakładce Euroticket można także kupić bilety autokarowe do Dźwińska.
Autokary do Dźwińska odjeżdżają z następujących miast: Augustów, Białystok, Suwałki, Warszawa, Wrocław. Poszczególne połączenia autobusowe można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Podróż autokarem z Polski do Dźwińska jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby dojechać do tego miasta bez zbędnych przesiadek. Dzięki temu dojazd do wybranych miast jest szybki i wygodny. Dodatkowo na zainteresowanie ofertami, jakimi są autokary do Dźwińska (Dźwinowa) wpływają ceny biletów autokarowych. Bilety autokarowe do Dźwińska (Dźwinowa) kosztują około 160-170 złotych. Tanie bilety autokarowe można szybko i bez problemu kupić na naszej stronie internetowej w zakładce Euroticket.

Przykładowe połączenia autokarowe do Dźwińska:

• Wrocław › Warszawa › Ostrów Mazowiecka › Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Wilno › Zarasai › Dźwińsk (Dźwinów)

• Warszawa › Ostrów Mazowiecka › Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Wilno › Zarasai › Dźwińsk (Dźwinów)

• Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Wilno › Zarasai› Dźwińsk (Dźwinów)

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż