^do góry

Kastela

Autobusy do Kasteli
Tanie Autokary Kastela Chorwacja

Złożona z siedmiu miasteczek, okalających stare twierdze - Kaštela, jest miejscem zlokalizowanym w środkowej części chorwackiej Dalmacji. Dzięki sprawnie funkcjonującym połączeniom autobusowym, można się do niej dostać z położonego na północnym - zachodzie Splitu lub z umiejscowionego na wschód od niej Troginu.

Tanie Bilety Autokarowe do Amsterdamu, Holandia.
Autobusy do Holandii. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra, GlobTourist z i do Kasteli.

Historia Kasteli, zwanej również Riwiera Kaštela, to historia ściśle związana z szesnastoma wspomnianymi powyżej twierdzami. To przy nich bowiem nastąpił rozwój siedmiu osad: Sućurac, Gomilica, Kambelovac, Lukšić, Stari, Novi i Štafilić, które w miarę upływu czasu utworzyły jedno miasto.

Dokonując zakupu taniego biletu autokarowego lub taniego biletu autobusowego do tego chorwackiego miasteczka, podróżni powinni rozpocząć rekonesans od najstarszej, wchodzącej w skład riwiery osady - Kaštel Stari. Jej rozwój datowany jest na 1476 rok. W Kaštelu Sućuracu, z kolei, przybyli goście będą mieli możliwość nacieszyć oczy widokiem przepięknej letniej rezydencji biskupiej oraz najstarszej, bo pochodzącej z 1392 roku baszty. Kaštela Gomilica to miejsce gdzie w XVI wieku, dzięki inicjatywie zakonnic z położonego nieopodal Splitu wzniesiono kolejną z twierdz. Gomilica to ponadto gratka dla żeglarzy. Tutaj bowiem, zlokalizowana jest nautyczna marina - pewny i godny zaufania port.

W Kaštelu Štafiliciu goście będą mieli okazję podziwiać niezwykle popularny pomnik przyrody, którego kluczowym elementem jest drzewo oliwkowe mające ponad 1500 lat oraz ostatnią z kastelskich twierdz- Nehaj. Pochodząca z XVIII wieku, piękna ogrodowa architektura- element tak zwanego parku Vitturi - uatrakcyjni podróż do Kaštelu Lukšicu. "Clou programu" dla osób, które skorzystają z przewozów autokarowych do Kašteli, powinien być widok naturalnej oazy Kozjak - gór nad riwierą. Dlaczego? Przez wzgląd na znajdujący się w tym miejscu Biblijny Ogród, pełen wzmiankowanej w Biblii, różnorodnej i bujnej roślinności.

Podróż autokarem do Kasteli, to również możliwość uczestniczenia w trzech najważniejszych uroczystościach regionu: Kasztelańskim Lecie Kulturalnym, Romantycznym Lecie oraz Wieczorach Pieśni Dalmatyńskiej. Pierwszy, odbywający się we wszystkich miejscowościach riwiery festiwal, to oferta skierowana dla entuzjastów przedstawień teatralnych, koncertów (w tym także koncertów folklorystycznych), festynów oraz zawodów sportowych. Drugi natomiast, to następstwo wywodzących się z Kaštel Lukšić opowieści o tragicznej miłości, kaštelańskich Romeo i Julii - Miljenka i Dobrili. Trzeci, kultywujący dalmatyńską tradycje jest znakomitą okazją tak do zobaczenia jak i usłyszenia najbardziej interesujących regionalnych klap, czyli występujących a capella zespołów muzycznych.

Przewozy autokarowe z Polski do Kašteli w Chorwacji są wykonywane przez autobusy, linie autokarowe: Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra, GlobTourist.
Połączenia autobusowe na Chorwację wykonywane są przez przewoźników w okresie letnim - od maja do września.

Tanie bilety autobusowe z Polski do Kašteli oraz z Kašteli do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących miast w Polsce:
-Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kraków, Opole, Łódź, Polichno, Poznań, Strzelce Opolskie, Warszawa, Wrocław, Żory

Przykładowe połączenia autobusowe, linie autokarowe do Kasteli:

• Katowice › Żory › Czechowice-Dziedzice › Bielsko-Biała › Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Petrcane › Zadar › Sukosan › Sveti Filip i Jakov › Biograd na Moru › Pirovac › Vodice › Sibenik › Primosten › Rogoznica › Marina › Seget Donji › Trogir › Kastel-Gomilica

• Kraków › Warszawa › Polichno › Częstochowa › Katowice › Żory › Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Sukosan › Sveti Filip i Jakov › Biograd na Moru › Vodice › Sibenik › Primosten › Rogoznica › Seget Donji › Trogir › Kastel-Gomilica

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż