^do góry

Lida

Autobusy do Lidy
Tanie Autokary Lida Białoruś

Lida to miasto o bogatej historii leżące na Białorusi, w województwie nowogródzkim. Kiedyś miasto należało do I Rzeczpospolitej i było miastem królewskim Wielkiego Księstwa Litewskiego i Rzeczpospolitej. W Lidzie mieszka obecnie wielu Polaków (stanowią około 40% mieszkańców).

Tanie Bilety Autokarowe do Lidy, Białoruś.
Autobusy na Białoruś. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska do Lidy.

Miasto zostało założone przez Giedymina w 1323 roku. Wybudowany tam zamek był potężną twierdzą kilkakrotnie szturmowaną przez Krzyżaków. Dopiero w 1655 został zdobyty przez Kozaków. Później w czasie wojny północnej, spalili go Szwedzi. Po zakończeniu I wojny światowej przez krótki okres Lida znajdowała się na terytorium Polski, ale w czasie wojny polsko-bolszewickiej została zajęta przez Armię Czerwoną. Następnie po kilku walkach, ostatecznie w 1921 roku weszła w skład II Rzeczpospolitej. Obecnie Lida znajduje się na terytorium Białorusi.

Odwiedzają to miasto warto zobaczyć kilka ciekawych obiektów. Do najchętniej odwiedzanych należą między innymi: zamek w Lidze zbudowany przez księcia Giedymina 1323 roku, kościół katolicki w stylu barokowym z 1779 roku (charakteryzuje się bogato wyposażonym wnętrzem oraz cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem). Odwiedzając Lidę można również zwiedzić: kościół pijarów (klasycystyczny, w kształcie rotundy, obecnie cerkiew prawosławna), klasztor pijarów z kolegium pijarskim, koszary 77 pułku piechoty, browar z 1876 roku, budynek Gimnazjum im. Hetmana Karola Chodkiewicza z 1929 roku oraz budynek Poczty Polskiej w stylu funkcjonalistycznym.

Autobusy do Lidy na Białorusi oferuje przewoźnik Eurobus-Eurolines Polska. Autokary do Lidy odjeżdżają tylko z czterech miast w Polsce (Białystok, Łódź, Warszawa, Wrocław).

Przewozy autokarowe z Polski do Lidy są bardzo dobrym sposobem na dojazd do tego miasta, ponieważ połączenia autobusowe są tanie i bezpośrednie. Dodatkowo podróżując autokarem, każdy ma możliwość zabrania ze sobą większego bagażu, ponieważ opłaty za nadbagaż są mniejsze niż np. w samolocie.

Wszystkich zainteresowanych podróżą do Lidy zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie każdy szybko i wygodnie może kupić online bilety autokarowe do Lidy i wielu innych miejscowości. Tanie bilety autokarowe każdy może szybko i bez problemu nabyć na naszej stronie internetowej. W zamieszczonej tam zakładce Euroticket bilety autokarowe do Lidy kosztują około 111-148 złotych.

Przykładowe połączenia autokarowe do Lidy:

• Wrocław › Łódź › Warszawa› Białystok (dworzec Biacomex, dworzec autobusowy) › Grodno (dworzec kolejowy, dworzec autobusowy) › Lida

• Łódź › Warszawa › Białystok (dworzec Biacomex, dworzec autobusowy) › Grodno (dworzec kolejowy, dworzec autobusowy) › Lida

• Warszawa › Białystok (dworzec Biacomex, dworzec autobusowy) › Grodno (dworzec kolejowy, dworzec autobusowy) › Lida

• Białystok (dworzec Biacomex, dworzec autobusowy) › Grodno (dworzec kolejowy, dworzec autobusowy) › Lida

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż