^do góry

Grodno

Autobusy do Grodna
Tanie Autokary Grodno, Białoruś

Grodno to miasto na Białorusi leżące nad Niemnem, przy granicy z Polską. To duży ośrodek przemysłowy. Znajduje się tu także port lotniczy, węzeł kolejowy i drogowy oraz przystań rzeczna.

Tanie Bilety Autokarowe do Grodna, Białoruś.
Autobusy na Białoruś. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska do Grodna.

Wzmianki o Grodnie po raz pierwszy pojawiły się w 1128 roku. Od początku istnienia stanowiło handlowe, kulturowe i przemysłowe centrum Czarnej Rusi. Na początku XIV wieku weszło w skład Wielkiego Księstwa Litewskiego, a następnie zostało włączone do I Rzeczpospolitej. Grodno w ucierpiało w czasie wojen polsko-szwedzkich, a w 1708 roku zostało zniszczone przez Szwedów. W czasie zaborów należało do Imperium Rosyjskiego i było ważnym ośrodkiem ruchu narodowowyzwoleńczego. Po pierwszej wojnie światowej, na mocy traktatu ryskiego Grodno zostało włączone do II Rzeczpospolitej. Po zakończeniu II wojny światowej, na mocy porozumienia konferencji jałtańskiej miasto stało się częścią Białoruskiej SRR.

W Grodnie znajduje się wiele godnych odwiedzenia zabytków. Do najczęściej odwiedzanych miejsc należą: Stary Zamek z końca XIV wieku, Nowy Zamek z połowy XVIII wieku, Kościół pojezuicki św. Franciszka Ksawerego, kościół pobernardyński Znalezienia Krzyża Świętego oraz Kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i klasztor Brygidek. Turyści odwiedzający Grodno chętnie zwiedzają także takie miejsca jak: Cerkiew Świętych Borysa i Gleba, Batorówka, Pałac Chreptowiczów, kościół ewangelicko-augsburski, Dom Elizy Orzeszkowej, Synagogę Chóralną, kościół franciszkanów, pałac Sapiehów oraz Cmentarz Farny.

Przewozy autokarowe z Polski do Grodna oferuje zazwyczaj Eurobus-Eurolines Polska, będący zrzeszeniem kilku firm transportowych. Wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką są autobusy do Grodna, zapraszamy na naszą stronę internetową. Każdy może tam z łatwością sprawdzić, jakie firmy oferują połączenia autokarowe z Białorusią oraz poszczególne przystanki wyjazdowe i docelowe.

Autokary do Grodna odjeżdżają z kilku miast w Polsce, do których należą: Białystok, Łódź, Warszawa, Wrocław. Podróżując autokarem z Polski do Grodna każdy pasażer powinien pamiętać o tym, rozkład jazdy można znaleźć na naszej stronie internetowej, w zakładce Euroticket.

Tanie bilety autokarowe z Polski do Grodna oraz z Grodna do Polski można z łatwością kupić na naszej stronie internetowej. Najczęściej bilety autokarowe do Grodna kosztują około 22-200 złotych. Cena ta zależy oczywiście od miasta docelowego, z którego odjeżdżają poszczególne autokary do Grodna.

Wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką są bilety autokarowe do Grodna zapraszamy na naszą stronę internetową. W zakładce Euroticket można szybko i wygodnie je nabyć, wystarczy jedynie wybrać z listy kraje, miasta wyjazdowe i docelowe oraz datę wyjazdu. Dzięki temu wszyscy mogą kupić bilety bez wychodzenia z domu.

Przykładowe połączenia autobusowe do Grodna:

• Wrocław › Łódź › Warszawa › Białystok (dworzec autobusowy i dworzec Biacomex) › Grodno (dworzec kolejowy, dworzec autobusowy)

• Łódź › Warszawa › Białystok (dworzec kolejowy, dworzec Biacomex) › Grodno (dworzec kolejowy, dworzec autobusowy)

• Białystok › Grodno

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż