^do góry

Tartu

Autobusy do Tartu
Tanie Autokary Tartu Estonia

Tartu (Dorpat) jest drugim co do wielkości miastem w Estonii, które zostało uznane za kulturalną i intelektualną stolicę kraju. Najbardziej słynie z Uniwersytetu Dorpackiego, który został założony w 1632 roku, przez króla Szwecji Gustawa II Adolfa.

Tanie Bilety Autokarowe do Tartu, Estonia.
Autobusy do Estonii. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Ecolines oraz Eurobus-Eurolines Polska do Tartu.

Odkryte współcześnie ślady archeologiczne wskazują, że jedna z pierwszych osad powstała tu około V wieku. Pierwsze pisane wspomnienie o Tartu pojawiło się w 1030 roku kiedy Jarosław Mądry zdobył tę osadę i wzniósł własny fort. Miasto zostało ostatecznie podbite przez niemieckich krzyżowców w 1224 roku i stało się siedzibą biskupa i ważnym ośrodkiem handlowym. W czasie wojen o Inflanty miasto zostało wcielone do Wielkiego Księstwa Litewskiego, a później do Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Następnie Tartu zostało podbite przez wojska rosyjskie i zaczęto intensywnie rusyfikować zajęte tereny. Na słynnym już uniwersytecie wprowadzono jako wykładowy język rosyjski (do tej pory językiem wykładowym był niemiecki). W XX wieku po wojnie estońsko-bolszewickiej miasto odzyskało swoją estońską nazwę (Tartu).

Drugie pod względem wielkości estońskie miasto słynnie głównie z uniwersytetu założonego przez króla Gustawa. Centrum miasta posiada zwartą zabudowę, więc jest dobrym miejscem na spokojny spacer. Warto zobaczyć także ruiny katedry rzymskokatolickiej. W jej wschodniej części mieści się Muzeum Historyczne Uniwersytetu w Tartu. Katedra ta jest jednym z najlepszych zabytków sakralnej ceglanej architektury gotyckiej. Miasto jest znane także z wielu ciekawych muzeów.

Dorosłych na pewno zainteresuje Muzeum Piwa, które działa przy lokalnym browarze A. Le Coq. Po zwiedzaniu turyści mogą odwiedzić pub przy browarze i skosztować produkowanych tam piw. Miłośnicy nauki powinni odwiedzić Centrum Nauki AHHAA, w którym znajduje się różne ciekawe wystawy. Warto zobaczyć także Estońskie Muzeum Narodowe, gdzie można zapoznać się z historią, kulturą i tradycjami Estończyków. Będąc w mieście warto odwiedzić także Muzeum Miasta Tartu, w którym znajdują się dwie wystawy: dotycząca historii miasta oraz upamiętniająca traktat w Tartu.
Przewozy autokarowe z Polski do Estonii są jednym z najlepszych sposobów dojazdu do wybranych miast. Rozwój różnych firm transportowych sprawia, że często wprowadzają oni do swojej oferty różne połączenia autobusowe z Estonią.
Autokary do Estonii wyjeżdżają z kilku polskich miast, takich jak:

Augustów, Białystok, Ostrów Mazowiecka, Suwałki, Warszawa, Wrocław. Pasażerowie wybierający się w podróż autokarem z Polski do Tartu mogą skorzystać z ofert następujących przewoźników: Ecolines i Eurobus-Eurolines Polska.
Tanie bilety autokarowe z Polski do Tartu można z łatwością kupić na naszej stronie internetowej. W zakładce Euroticket bilety autokarowe do Tartu kosztują około 149-160 złotych.

Wszystkich zainteresowanych ofertami takimi jak bilety autokarowe do Estonii oraz autobusy do Tartu zapraszamy na naszą stronę internetową. Znajdują się tam wszystkie informacje odnośnie poszczególnych połączeń.
Przykładowe połączenia autokarowe do Tartu:

• Wrocław › Warszawa › Ostrów Mazowiecka › Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Wilno › Zarasai › Dźwińsk › Kłajpeda › Palanga › Liepaja › Parnu › Tallin › Valmiera › Valga › Tartu

• Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Wilno › Zarasai › Dźwińsk › Kłajpeda › Palanga › Liepaja › Parnu › Tallin › Valmiera › Valga › Tartu

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż