^do góry

Lwów

Autobusy do Lwowa
Tanie Autokary Lwów Ukraina

Lwów to ośrodek administracyjny obwodu lwowskiego. Położony jest na pograniczu wschodniego Roztocza i Wyżyny Podolskiej , nad rzeką Pełtwią. Lwów to ważny ośrodek przemysłowy,  węzeł lotniczy, drogowy i kolejowy. Obecnie jest ważnym ośrodkiem nauki i kultury na Ukrainie, w związku z czym wielu przewoźników oferuje liczne połączenia autokarowe ze Lwowem. Bilety autokarowe do Lwowa można bez wychodzenia z domu kupić na naszej stronie internetowej. W zakładce Euroticket można je nabyć już za kilkadziesiąt złotych.

Tanie Bilety Autokarowe do Lwowa, Ukraina.
Autobusy na Ukrainę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eastern European Travel, Eurolines-Mądeltrans, Przykarpacki Ekspres, Wencel Tourist, Lux-Reisen, Eurobus-Eurolines Polska, Intercars-Basque, Visitor, Autokar Polska, Ate Transport do Lwowa.

Najstarsze ślady osadnictwa na tych terenach pochodzą już z V wieku. Zgodnie z tradycja Lwów została założony około 1250 roku przez księcia Daniela Halickiego, który nazwał miasto na cześć swojego syna Lwa. Od XIV wieku miasto to należało do Królestwa Polskiego, a później do Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W 1772 roku, po I rozbiorze Polski miasto trafiło do zaboru austriackiego. Po odzyskaniu niepodległości, Lwów był trzecim pod względem ludności miastem w II Rzeczpospolitej. W czasie II wojny światowej miasto znajdowało się pod okupacją sowiecką i niemiecką. Od 1991 roku Lwów wchodzi w skład niepodległej Ukrainy.

Lwów posiada liczne zabytki, które są chętni i licznie odwiedzane przez turystów. Na Starym Mieście, wpisanym na listę Światowego dziedzictwa UNESCO, można znaleźć wiele budynków w stylu renesansowym, barokowym i klasycystycznym.  O randze Lwowa świadczy też fakt, że  ponad 50% zabytków dzisiejszej Ukrainy znajduje się w tym mieście.  Do najczęściej odwiedzanych miejsc należy zaliczyć: Katedra Łacińska z kaplicami Kampianów i Boimów, Sobór św. Jana, Katedra ormiańska, Kościół Dominikanów, Kościół i Klasztor Bernardynów, Rynek z  Kamienicą Królewska, Czarną Kamienicą, Ratuszem i Dawnym pałacem arcybiskupów łacińskich. Ponadto to najważniejszych zabytków Lwowa zalicza się: Kopiec Unii Lubelskiej, Teatr Miejski, Ossolineum, Dworzec Główny, Uniwersytet Lwowski, Politechnika Lwowska, Cmentarz Łyczakowski, Arsenał Królewski.

Autokary do Lwowa to jeden z najpopularniejszych sposobów dojazdu do tego miasta. Ponieważ cieszy się ono zainteresowaniem wśród podróżnych, przewozy autokarowe z Polski do Lwowa zapewnia wiele firm transportowych. Pasażerowie podróżujący autokarem do Lwowa mogą na naszej stronie internetowej, w zakładce Euroticket, nabyć tanie bilety autokarowe. Znajdują się tam wszystkie informacje odnośnie tego, jakie firmy oferują połączenia autobusowe oraz ile kosztują bilety autokarowe do Lwowa (można je nabyć już za kilkadziesiąt złotych).

Przewozy autokarowe z Polski do Lwowa na Ukrainę są wykonywane przez takich przewoźników jak: Eastern European Travel, Eurolines-Mądeltrans, Przykarpacki Ekspres, Wencel Tourist, Lux-Reisen, Eurobus-Eurolines Polska, Intercars-Basque, Visitor, Autokar Polska oraz Ate Transport.

Tanie bilety autobusowe z Polski do Lwowa oraz ze Lwowa do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących z miast w Polsce:

Bydgoszcz, Chełm, Częstochowa, Dębica, Elbląg, Gdańsk, Gliwice, Gniezno, Hrubieszów, Jarosław, Jelenia Góra, Katowice, Kraków, Leszno, Lublin, Łańcut, Łódź, Opole, Ostruda, Poznań, Przemyśl, Przeworsk, Radom, Rzeszów, Rzeszów-Jasionka, Strzelce Opolskie, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość.

Przykładowe połączenia autokarowe do Lwowa:

Bydgoszcz › Gniezno › Poznań › Leszno › Wrocław › Opole › Katowice › Kraków › Tarnów › Rzeszów › Jarosław › Przemyśl › Lwów

Poznań › Leszno › Wrocław › Opole › Katowice › Kraków › Tarnów › Rzeszów › Jarosław › Przemyśl › Lwów

Łódź › Częstochowa › katowice › Kraków › Tarnów › Lwów

Strzelce Opolskie › Gliwice › Katowice › Kraków › Tarnów › Rzeszów › Przeworsk › Jarosław › Lwów

Wrocław › Opole › Katowice › Kraków › Rzeszów › Przemyśl › Lwów

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż