^do góry

Biograd na Moru

Autobusy do Biograd na Moru
Tanie Autokary Biograd na Moru, Chorwacja

Biograd Na Moru, to położone nad Morzem Adriatyckim miasto Północnej Dalmacji. Jedna z popularniejszych miejscowości turystycznch Chorwacji, otoczona jest dwiema zatokami. Od strony południowej jest to zatoka Soline, od północnej zaś zatoka Bosana.

Tanie Bilety Autokarowe do Biograd na Moru, Chorwacja.
Autobusy na Chorwację. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra do Biograd na Moru.

Biograd Na Moru wedle wzmianek pochodzacych z X wieku, został założony przez chorwackich krolów. Przez dłuższy okres czasu był siedzibą biskupsta. To tutaj, w roku 1102 na chorwacki tron został wyniesiony węgierski władca Koloman Uczony. Historia Biogradu Na Moru to historia burzliwych walk jakie toczone były w tym rejonie. Poczynając od roku 1125, kiedy to władza przechodzi w ręce Wenecjan, poprzez rozpad Republiki Weneckiej i rządy Francuzów, Austriaków oraz Habsburgów, aż po toczacą się w latach 1991-1993 wojnę domową i serbskie bobardowanie, które przyniosło miastu wiele dotkliwych szkód.

Do najważniejszych zabytków tego rejonu należą: zbudowany w miejscu XVIII wiecznej katedry kościół świętej Stošiji, kościół świętego Rocha-XVI wieczna budowla wzniesiona na cześć patrona chorych na dżumę, kosciół świętego Dujama mieszczący w swoich murach obszerną bibliotekę, pochodzący z XIII wieku kościół świętego Antoniego, klasztor benedyktynów, a ścislej jego pozostałości przy kościele świętego Tomasza oraz szczątki starożytnego akweduktu.

Dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój, Biograd ma do zaoferowania cieszące oko plaże takie jak Dražica, Soline czy też oddalona 3 km od centrum miasta Crvena Luka. Dla miłośników wrażeń i aktywnego spędzania wolnego czasu istnieje mozliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych takich jak tenis, piłka nożna i ręczna, surfing, nurkowanie czy też żeglarstwo.

To jednak nie wszystko. „Dalmatyński festiwal muzyczny”, „Wieczory Biogradu”, „Lato Kulturalne Biogradu” czy też „Długi całkowicie chorwacki eno-eko-gastro-etno stół” czyli festiwal pełen regionalnch przysmaków, napojów i pamiątek, jest ofertą skierowaną dla entuzjastów tak kuchni regionalnej jak i dźwięków muzyki etnicznej. Wymienione powyżej uroczystości, to zaledwie niewielka część spośród bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej miasta. Co jeszcze czeka na żądnych atrakcji turystów? Aby się o tym przekonać, należy...wsiąść do autokaru nie byle jakiego...i ruszyć w pełną niezapomnianych wrażeń podróż.

Przewozy autokarowe z Polski do Biograd Na Moru w Chorwacji są wykonywane przez autobusy, linie autokarowe: Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra
Połączenia autobusowe na Chorwację wykonywane są przez przewoźników w okresie letnim - od maja do września.

Tanie bilety autobusowe z Polski do Biograd Na Moru oraz z Biograd Na Moru do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących miast w Polsce:
-Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kraków, Opole, Łódź, Polichno, Poznań, Strzelce Opolskie, Warszawa, Wrocław, Żory

Przykładowe połączenia autobusowe, linie autokarowe do Biograd na Moru:

• Katowice › Żory › Czechowice-Dziedzice › Bielsko-Biała › Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Petrcane › Zadar › Sukosan › Sveti Filip i Jakov › Biograd na Moru

• Kraków › Warszawa › Polichno › Częstochowa › Katowice › Żory › Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Sukosan › Sveti Filip i Jakov › Biograd na Moru

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż