^do góry

Zagrzeb

Autobusy do Zagrzebia
Tanie Autokary Zagrzeb, Chorwacja

Zagrzeb to stolica Chorwacji i jednocześnie największe miasto w tym malowniczym kraju. Liczba mieszkańców sięga około 800 tysięcy, a turystów rokrocznie przybywa coraz więcej. Miasto położone jest na północnym brzegu rzeki Sawy i u podnóża gór Medvednicy. Ze względu na swoje położenie Zagrzeb należy do miast Europy Środkowej.

Tanie Bilety Autokarowe do Zagrzebia, Chorwacja.
Autobusy na Chorwację. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autobusem Elabus, EST, Retman na Chorwację.

Zagrzeb wywodzi się od sąsiadujących ze sobą osad – Gradec i Kaptol, leżące na oddzielnych wzgórzach i stanowiące dzisiejsze centrum stolicy Chorwacji. Pierwsza wzmianka o Kaptolu pojawia się już w XI wieku, w momencie powstania tam biskupstwa. Natomiast Gradec było to miejsce zamieszkałe przez rzemieślników. Obecnie Zagrzeb dzieli się na dwie dzielnice, niegdyś rywalizujące Kaptol i Gradec, dziś wspólne części stolicy Chorwacji. Obie z tych dzielnic tworzą Gornij Grad, zaś Dolnij Grad, czyli Dolne Miasto to centrum nowoczesnej architektury i instytucji biznesowych i finansowych w kraju.

Charakterystycznym punktem miasta jest kolorowa mozaika widniejąca na dachu największej ze świątyń w Zagrzebiu – kościele św. Marka. Misterna mozaika przedstawia herby Zagrzebia i Chorwacji na tle szachownicy.

Do najpopularniejszych miejsc w Zagrzebiu należy pomnik Bana Josipa Jelacicia, historycznej postaci, biorącej udział w walce o niepodległość Chorwacji, który znajduje się w Dolnym Mieście. Innym miejscem wartym obejrzenia jest liczący ponad sto lat Ogród Botaniczny. Podziwiać tu można 10 tysięcy gatunków roślin, w tym tropikalnych.

Komunikacyjny Zagrzeb to przede wszystkim jedna z najkrótszych kolejek linowo-terenowych w Europie. Trzydzieści osób jest w stanie przewieźć w niecałą minutę z Górnego do Dolnego Miasta. Do Górnego Miasta można się również dostać na piechotę, pokonując przy tym kilkaset drewnianych schodów znajdujących się obok torowiska kolejki.

W samym centrum miasta leży jezioro Jarun, który jest idealnym miejscem do zrelaksowania się po całodniowym zwiedzaniu. A wieczorem obowiązkowo należy się przejść po deptaku Tkalc, bo właśnie wieczorem zaczyna się tu życie i trwa aż do późnych godzin nocnych.

Przewozy autokarowe z Polski do Zagrzebia na Chorwacji są wykonywane przez takich przewoźników jak: Elabus, EST, Retman. Połączenia autobusowe z Polski do Zagrzebia na Chorwacji są wykonywane regularnie przez autokary tych przewoźników.

Tanie bilety autobusowe z Polski do Zagrzebia oraz z Zagrzebia do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autobusowe na Chorwację wykonywane są przez przewoźników w okresie letnim - od maja do września.

Do stolicy Chorwacji, nie ma bezpośredniego połączenia, jednak można się tam dostać z innych pobliskich miast, jak Karlovac.

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż