^do góry

Tarnopol

Autobusy do Tarnopola
Tanie Autokary Tarnopol, Ukraina

Tarnopol to jedno z miast na Ukrainie i znaczący oraz znaczący ośrodek kulturalny i przemysłowy. Znajduje się tu wiele zakładów przemysłu cukrowniczego, mięsnego, meblarskiego, chemicznego i bawełnianego, a także liczne muzea, teatry i szkoły wyższe. ,

Tanie Bilety Autokarowe do Tarnopola, Ukraina.
Autobusy na Ukrainę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska, Wencel Tourist, Visitor do Tarnopola.

Tarnopol zostały założony w 1540 roku przez hetmana wielkiego koronnego Jana Tarnowskiego. Już osiem lat później król Zygmunt Stary nadał osadzie prawa miejskie. Od tego czasu aż do I rozbioru Polski miasto znajdowało się w granicach Korony Polskiej. W XVII wieku Tarnopol został zniszczony przez najazdy tatarskie i tureckie. W czasie zaborów miasto znajdowało się pod panowaniem austro-węgierskim. Punktem zwrotnym w historii Tarnopola było otwarcie linii kolejowej do Lwowa w 1870 roku. Dzięki temu rozpoczął się szybki i dynamiczny okres rozwoju miasta. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości Tarnopol, w czasie dwudziestolecia międzywojennego, znajdował się w granicach II RP. Natomiast po zakończeniu II wojny światowej, został włączony do ZSRR jak część Ukraińskiej SRR. Od 1991 roku jest częścią Ukrainy.

Będąc w Tarnopolu warto odwiedzić kilka miejsc. Należą do nich gotycko-renesansowa synagoga, która została wybudowana w XVII wieku, sobór prawosławny Świętych Wiery, Nadziei, Luby i Ich Matki Zofii, kościół parafialny (1908–1954), katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP ojców Dominikanów, kościół MB Nieustającej Pomocy, kaplica rzymskokatolicka na cmentarzu Mikulinieckim oraz zamek wybudowany przez Jana Tarnowskiego około 1540 roku.

Wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką są przewozy autokarowe z Polski do Tarnopola, zapraszamy na naszą stronę internetową. Każdy może tam sprawdzić, jacy przewoźnicy proponują połączenia autobusowe z Tarnopolem oraz jakie są poszczególne przystanki oraz rozkład jazdy.

Autokary do Tarnopola odjeżdżają z wielu polskich miast, zatem każdy może zdecydować się na najwygodniejsze dla siebie połączenia. Podróżni chcący dojechać autokarem z Polski do Tarnopola mogą wyjechać z następujących miast: Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gniezno, Jarosław, Jelenia Góra, Tarnopol, Kraków, Leszno, Łódź, Opole, Poznań, Przemyśl, Tarnopol, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław.

Autokary do Tarnopola zapewniają następujące firmy: Eurobus-Eurolines Polska, Wencel Tourist, Visitor. Bilety autokarowe do Tarnopola można kupić na naszej stronie internetowej w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu oferta, jaką są autobusy do Tarnopola jest popularna i chętnie wybierana przez podróżnych.

Tanie bilety autokarowe do Tarnopola każdy zainteresowany może kupić na naszej stronie internetowej. W zakładce Euroticket bilety autokarowe do Tarnopola kosztują około 110-190 złotych, w zależności od miasta wyjazdowego.

Przykładowe połączenia autokarowe do Tarnopola:
• Jelenia Góra › Wrocław › Katowice › Kraków › Rzeszów › Lwów› Złoczów › Tarnopol

• Poznań › Łódź › Częstochowa › Katowice › Kraków › Tarnów › Lwów › Tarnopol

• Kraków › Rzeszów › Jarosław › Lwów › Tarnopol

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż