^do góry

Ryga

Autobusy do Rygi
Tanie Autokary Ryga, Łotwa

Ryga to stolica Łotwy, położona nad rzeką Dźwiną w pobliżu jej ujścia do Bałtyku. Jest głównym ośrodkiem gospodarczo-przemysłowym, komunikacyjnym, naukowym i kulturowym kraju. To zabytkowe miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO, jest jednocześnie jednym z największych skupisk architektury secesyjnej.

Tanie Bilety Autokarowe do Rygi, Łotwa.
Autobusy na Łotwę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska, Ecolines do Rygi.

Miasto zostało założone w 1201 roku i szybko stało się jednym z ważniejszych ośrodków handlowych na wybrzeżu Bałtyku. W średniowieczu Ryga była jednym z najważniejszych portów nadbałtyckich. Od tego momentów zaczęły się silne wpływy niemieckie, które trwały przez setki lat. W XVI wieku na mocy pakty wileńskiego, Inflanty zostały oddane pod opiekę Zygmuntowi Augustowi. Tym samym Ryga weszła znalazła się pod wspólnym panowaniem Korony Polskiej oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego i zaczęła się dynamicznie rozwijać. Począwszy od XVII wieku Ryga była pod panowaniem najpierw Szwecji, a później carskiej Rosji. W latach 1918-1940 była stolicą Republiki Łotewskiej, natomiast po II wojnie światowej została wcielona do ZSRR. Od 21 sierpnia 1991 po ogłoszeniu przez Łotwę niepodległości, Ryga ponownie stała się jej stolicą.

Ryga leży na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego, trasy turystycznej obejmującej miasta z ceglaną architekturą gotycką. Stolica Łotwy to piękne miasto z licznymi zabytkami, a do najważniejszych z nich należą: Katedra w Rydze (protestancka), Katedra św. Jakuba (katolicka), zamek w Rydze, Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, budynek parlamentu, Dom Bractwa Czarnogłowych. Będąc w Rydze warto także zobaczyć Dom Kotów, Sobór Narodzenia Pańskiego, Kościół św. Piotra, Łotewskie Muzeum Etnograficzne, Wieżowiec Akademii Nauk Łotwy, Pomnik Wolności, Synagogę Miejską, ulicę Alberta, Wielką Gildię, Zegar Laima oraz zespół kamienic Trzej Bracia.

Przewozy z Polski do Rygi są często wybieranym sposobem dotarcia na Łotwę. W związku z tym, firmy transportowe posiadające w swojej ofercie połączenia autobusowe do Rygi proponują swoim klientom liczne kursy do tego miasta.

Przykładowe połączenia autokarowe do Rygi:

Augustów, Białystok, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Grajewo, Kętrzyn, Łomża, Olsztyn, Ostrów Mazowiecka, Poznań, Suwałki, Warszawa, Warszawa-Okęcie oraz Wrocław.

Tanie bilety autokarowe z Polski do Rygi można szybko i wygodnie nabyć na naszej stronie internetowej, w zakładce Euroticket. Zazwyczaj cena, jaką trzeba zapłacić za bilety autokarowe do Rygi z wybranego miasta waha się w granicach 120-226 złotych. Autokary do Rygi zapewnia głównie zrzeszenie przewoźników Eurobus-Eurolines Polska oraz Ecolines.

Wszyscy zainteresowani ofertą, jaką są bilety autokarowe do Rygi, mogą je nabyć na naszej stronie, w zakładce Euroticket. Wystarczy jedynie wybrać kraj, miasto wyjazdowe oraz docelowe i datę wyjazdu. To wygodne i szybkie rozwiązanie dla każdego, kto planuje podróż autokarem z Polski do Rygi.

Przykładowe połączenia autokarowe do Rygi: 

• Gdańsk › Elbląg › Kętrzyn › Giżycko › Marijampol › Kowno › Wilno › Poniewiez › Ryga

• Poznań › Warszawa › Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Marijampol › Kowno › Poniewiez › Bauska › Ryga

• Wrocław › Warszawa › Ostrów Mazowiecka › Białystok › Augustów › Suwałki › Marijampol › Kowno › Poniewiez › Ryga

• Augustów › Suwałki › Marijampol › Kowno › Poniewiez › Bauska › Ryga

• Warszawa › Białystok › Augustów › Suwałki › Marijampol › Kowno › Poniewiez › Bauska › Ryga

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż