^do góry

Parnu

Autobusy do Parnu
Tanie Autokary Parnu Estonia

Parnu (pol. Parnawa) to miasto w południowej Estonii, położone nad Morzem Bałtyckim i rzeką o tej samej nazwie. Jest stolicą prowincji Parnu.

Tanie Bilety Autokarowe do Parnu, Estonia.
Autobusy do Estonii. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Ecolines oraz Eurobus-Eurolines do Parnu.

Parnu (pol. Parnawa) zostało założone w 1241 roku przez zakon kawalerów mieczowych. Miasto to należało do Hanzy, czyli związku handlowego z czasów średniowiecza i początku ery nowożytnej. W drugiej połowie XVI wieku Parnu zostało przekazane przez ostatniego komtura konwentu reprezentantom Rzeczpospolitej. Położenie miasta sprawiało, że w ciągu następnych wojennych zawieruch znajdowało się pod panowaniem rosyjskim oraz szwedzkim. Po wojnie ze Szwecją Parnu zostało brawurowo odbite przez hetmana Jana Karola Chodkiewicza. Następnie po kolejnych wojnach na mocy traktatu oliwskiego miasto zostało przyznane Szwecji. Po wojnie północnej w XVIII wieku Parnu należało do Rosji, aż do odzyskania przez Estonię niepodległości w 1918 roku. Po II wojnie światowej, w czasach Estońskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej miasto było miejscem odpoczynku dla uprzywilejowanych grupo społecznych. Po zakończeniu sowieckiej okupacji w Estonii, Parnu zostało ogłoszone letnią stolicą kraju.

Miasto to jest znane głównie z tego, że jest jednym z najpopularniejszych miast w kraju. W mieście znajduje się szereg interesujących i wartych zobaczenia zabytków. Będąc w Parnu warto zobaczyć przede wszystkim fragmentu murów obronnych z XV i XVI wieku, kościoły i liczne budynki z XIX i początku XX wieku. Do odwiedzania miasta zachęcają także długie piaszczyste plaże i atrakcyjne położenie nad brzegiem Morza Bałtyckiego. W 2004 roku w Parnu otworzono największy w krajach bałtyckich park wodny, a już 2006 roku oddano do użytku nadmorską promenadę.
Wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką są przewozy autokarowe z Polski do Estonii, zapraszamy na naszą stronę internetową. W umieszczonych tam zakładkach Euroticket każdy może nabyć bilety autokarowe do Estonii w atrakcyjnych cenach. Najczęściej bilety autokarowe do Parnu kosztują od 133-160 złotych, w zależności od miasta wyjazdowego.
Autokary do Parnu wyjeżdżają z następujących miast w Polsce:

Augustów, Białystok, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Kętrzyn, Ostrów Mazowiecka, Suwałki, Warszawa, Warszawa-Okęcie, Wrocław.

Połączenia autobusowe Estonii zapewniają przede wszystkim przewoźnicy Ecolines, Eurobus-Eurolines Polska, zaś autokary do Parnu z tych firm odjeżdżają z Polski codziennie, więc każdy może wyjechać w wybranym przez siebie terminie.

Autobusy do Parnu to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wygodnie i tanio dotrzeć do Estonii, ponieważ przewoźnicy oferują klientom tanie bilety autokarowe, które można kupić na nasze stronie internetowej. Dla pasażerów jadących do/z Parnu oraz Talina przewidziana jest przesiadka w Wilnie i Rydze.

Przykładowe połączenia autokarowe do Parnu:

• Warszawa (Dworzec PKS, Warszawa Zachodnia) › Warszawa-Okęcie › Warszawa (Dworzec Centralny, Al. Jana Pawła) › Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Wilno › Poniewież › Ryga › Parnu

• Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Wilno › Poniewież › Ryga › Parnu

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż