^do góry

Tallin

Autobusy do Tallina

Tanie Autokary Tallin Estonia

Tallin jest stolicą Estonii, jej największym miastem i jednym z najważniejszych portów nad Morzem Bałtyckim. Jako stolica kraju cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów i jej przez nich często odwiedzane. 

Tanie Bilety Autokarowe do Tallina, Estonia.
Autobusy do Estonii. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Ecolines, Eurobus-Eurolines Polska do Tallina.

Miasto to było dość dużym ośrodkiem gospodarczym już około X wieku, ponieważ często przybywali do niego kupcy z terenów dzisiejszej Finlandii. Warto nadmienić, że nazwa Tallin obowiązuje dopiero od 1918 roku i w językach estońskim i fińskim tłumaczy się ją jako „miasto duńskie” lub „miasto rolnicze”. Na początku swojego istnienia Tallin (znany wtedy jako Rewal) został zdobyty przez Duńczyków i osadzony na prawie lubeckim. Pod koniec XIII wieku Rewal stał się członkiem Hanzy, a wkrótce potem wraz z przyległymi ziemiami został wykupiony przez zakon krzyżacki. Położenie miasta sprawiło, że w ciągu następnych wieków znalazło się pod panowaniem szwedzkim, a potem rosyjskim. Pełną niepodległość cała Estonia odzyskała dopiero po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Tallin jest pięknym miastem z zabytkową Starówką, która w 1997 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachowały się tam piękne średniowieczne kamienice oraz kilkuwiekowe mury Starego Miasta. Wyznaniem panującym w Estonii jest protestantyzm, więc większość obiektów sakralnych w Tallinie należy do jego parafii. Będąc w mieście warto odwiedzić takie miejsca jak: Stare Miasto, fortyfikacje z XIII i XIV wieku, gotycka katedra Najświętszej Marii Panny, kościół św. Mikołaja, kościół św. Olafa, ruiny klasztoru brygidek, kościół Piotra i Pawła (obecnie katolicki). Oprócz budowli sakralnych warto zobaczyć również gotycki ratusz z wieżą i zdobionymi dekoracyjnymi ławami, Dom Wielkiej Gildii, Pałac Kadriorg, pałac gubernatora z XVIII wieku, sobór św. Aleksandra Newskiego. Miłośnikom spacerów i niespiesznego zwiedzania polecamy piękne Stare Miasto z zabytkową Starówką.

Przewozy autokarowe z Polski do Tallina są jednym z najlepszych sposobów dojazdu do Estonii. Pozwalają na bezpośrednie dotarcie do wybranego miasta z wielu polskich miejscowości.

Autobusy do Tallina wyjeżdżają z następujących miejscowości:

Augustów, Białystok, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Kętrzyn, Olsztyn, Ostrów Mazowiecka, Suwałki, Warszawa, Warszawa Okęcie, Wrocław.

Wszystkie informacje dotyczące ofert, jakimi są autokary do Estonii oraz bilety autokarowe do Tallina znajdują się na naszej stronie internetowej. W zakładce Euroticket można zapoznać się z rozkładem jazdy oraz kupić bilety autokarowe do Tallina. Zazwyczaj kosztują one około 150-253 złotych.

Podróże autokarem z Polski do Estonii są popularne, więc połączenia autobusowe z Tallinem oferują firmy Ecolines oraz Eurobus-Eurolines Polska. Tanie bilety autokarowe są do nabyć na naszej stronie internetowej, więc każdego zainteresowanego ofertą, jaką są autokary do Tallina zapraszamy do skorzystania z zakładki Euroticket.

Przykładowe połączenia autokarowe do Tallina:

• Wrocław › Warszawa › Ostrów Mazowiecka › Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Wilno › Zarasai › Dźwińsk › Kłajpeda › Palanga › Liepaja › Parnu › Tallin

• Gdańsk › Elbląg › Olsztyn › Kętrzyn › Giżycko › Mariampol › Kowno › Wilno › Poniewież › Ryga › Parnu › Tallin

• Olsztyn › Kętrzyn › Giżycko › Mariampol › Kowno › Wilno › Poniewież › Ryga › Parnu › Tallin

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż