^do góry

Sankt Petersburg

Autobusy do Sankt Petersburg
Tanie Autokary Sankt Petersburg, Rosja

Sankt Petersburg (Petersburg) jest drugim, po Moskwie, ośrodkiem naukowym, gospodarczym i kulturalnym Rosji. Przewyższa jednak stolicę pod względem liczby turystów (w 2004 roku został przez UNESCO ogłoszony ósmym najbardziej atrakcyjnym miastem świata).

Tanie Bilety Autokarowe do Sankt Petersburga, Rosja.
Autobusy do Rosji. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Ecolines do Sankt Petersburga.

Za datę założenia miasta uznaje się 27 maja 1703 roku. Petersburg powstał według jednolitego planu i nadal zdumiewa doskonałymi proporcjami i harmonijną zabudową. Miasto budowano w szybkim tempie i z niespotykanym w tamtych czasach dynamizmem.

Położenie Petersburga sprawiło, że car uzyskał dostęp do Morza Bałtyckiego. Już w 1712 roku Petersburg oficjalnie stał się stolica Rosji. Po tym wydarzeniu miasto zaczęło się jeszcze intensywniej rozwijać. Powstało kilka instytucji państwowych, a wszystkie ważniejsze urzędy i instytucje państwowe zaczęto przenosić do Petersburga. Miasto rozwijało się intensywnie przez wiele następnych lat. XX wiek to dla Petersburga okres wielu ważnych wydarzeń historycznych, jak np., zmiana nazwy na Leningrad oraz oblężenie Leningradu. W 2003 roku miasto obchodziło trzechsetlecie istnienia, a jubileusz było okazją do promocji i remontu miasta.

Petersburg jest pięknym miastem, zwanym również Wenecją Północy. Zbudowany został na wielu wyspach, w związku z czym może poszczycić się wieloma pięknym mostami. Jednym z najsławniejszych z nich jest Most Pocełujewa. Do zabytków, które koniecznie trzeba odwiedzić należą: Ermitaż (pięć zabytkowych budynków: Pałac Zimowy, Mały Ermitaż, Stary Ermitaż oraz Teatr Ermitażu, Nowy Ermitaż), Carskie Sioło, Wielki Pałac Peterhof, Pałac Konstantynowski, Pałac Admiralicji, Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego (chram na Krwi), Sobór Izaaka Dalmatyńskiego, Sobór Smolny, Newski Prospekt, Plac Pałacowy, Miedziany Jeździec, Twierdza Pietropawłowska, krążownik „Aurora”. Warto również wybrać się na spacer, by móc pooglądać pięknie odremontowane kamienice i kamieniczki.

Przewozy autokarowe z Polski do Petersburga oferuje przede wszystkim firma Ecolines. Proponuje ona swoim klientom autobusy do Sankt Petersburga oraz korzystne połączenia autobusowe.

Autokary do Petersburga odjeżdżają z następujących miast: Augustów, Białystok, Ostrów Mazowiecka, Suwałki, Warszawa, Wrocław. Zainteresowanych propozycją, jaką jest podróż autokarem z Polski do Sankt Petersburga, zapraszamy na naszą stronę internetową.

Tanie bilety autokarowe można kupić na naszej stronie internetowej. W zakładce Euroticket bilety autokarowe do Petersburga kosztują około 280-299 złotych.

Przykładowe połączenia autokarowe do Sankt Petersburga:

• Wrocław › Warszawa › Ostrów Mazowiecka › Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Wilno › Zarasai › Dźwińsk › Kłajpeda › Palanga › Liepaja › Parnu › Tallin › Valmiera › Valga › Tartu › Psków › Luga › Sankt Petersburg

 Białystok › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Poniewież › Ryga › Wilno › Zarasai › Dźwińsk › Kłajpeda › Palanga › Liepaja › Parnu › Tallin › Valmiera › Valga › Tartu › Psków › Luga › Sankt Petersburg

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż