^do góry

Chorwacja

Linie Autobusowe Polska Chorwacja
Autokary z Polski na Chorwację

Chorwacja jest jednym z najczęściej odwiedzanym krajem przez europejskich turystów. Znana z atrakcji turystycznych jeszcze za czasów gdy była częścią Jugosławii. Piękno tego miejsca przyciąga wiele osób, a klimat, przyroda, kultura i architektura, charakterystyczne dla basenu Morza Śródziemnego, tylko potęgują to zjawisko.

Autobus, Autokary, Przewozy Autokarowe z Polski na Chorwację; z Chorwacji do Polski
Sprawdź i Porównaj Bilety w dwóch systemach.

Wybrzeże Chorwacji jest bardzo różnorodne. Zatoki i zatoczki, otoczone piaszczystymi lub kamienistymi plażami i skały, stały się ulubionym miejscem wypoczynku przy wodach Adriatyku. Warto również dodać, że Chorwacja słynie z wielu jaskiń, grot i pieczar – jest ich tu ponad 7 tysięcy. Sąsiedztwo Morza Śródziemnego, Alp i Równiny Panońskiej tworzy niepowtarzalny klimat, zachowując swego rodzaju harmonię. Wzdłuż linii brzegowej Chorwacji znajduje się 1185 mniejszych wysepek, które co roku cieszą się duża popularnością. Dodatkowo należy dodać, że prawdopodobnie nigdzie morze nie jest tak krystalicznie czyste jak tutaj i nigdzie wybrzeże nie pozostało tak „nie zanieczyszczone” przez betonowe bloki.

W Chorwacji występują trzy główne ośrodki turystyczne, czyli Zagrzeb, Jeziora Plitwickie i wybrzeże Morza Adriatyckiego. Jednak warto zwiedzić też mniejsze miasta tego kraju, tym bardziej że drogi są tu bardzo dobrze utrzymane, co ułatwia przemieszczanie się w granicach kraju.

Chorwacja posiada kilka Parków Narodowych, między innymi Park Narodowy Wysp Briońskich, Park Narodowy Mljet, Park Narodowy Jezior Plitwickich, czy Park Narodowy Welebitu Północnego. Najwyżej położonym punktem w kraju jest Vrh Dinare w paśmie górskim Dinara (1831 m. n. p. m.), zaś najniższym punktem jest Morze Adriatyckie (0 m).

Północna część Chorwacji jest bardzo zbliżona do Polski pod względem kulturowym, a w części nadmorskiej swoje wpływy wywarła niezaprzeczalnie kultura śródziemnomorska. Dlatego też w tradycji jest, że po południu przychodzi czas na sjestę, a wszystko budzi się do życia dopiero wieczorem i to wtedy na wszystkich czeka wiele atrakcji. Wśród wydarzeń kulturalnych na Chorwacji należy wymienić Letni Festiwal w Dubrowniku, Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy w Szyberniku, Wieczory Muzyczne w kościele św. Donata w Zadarze, czy Karnawał w Rijece. Rozrywka dostarczana jest tu przez cały rok, a ciepły klimat jest tu wręcz gwarantowany.

Przewozy i przejazdy autokarowe na trasie Polska Chorwacja Polska są wykonywane przez autobusy Elabus, EST, GlobTourist, Retman, Roma Bus, Sandra, Wszystkie autokary, autobusy spełniają europejskie standardy w zakresie bezpieczenstwa i wygody pasażerów wykonywanych przewozów. Przykładowe rodzaje połączeń autokarowych z Polski na Chorwację oraz z Chorwacji do Polski zamieszczono pod wyszukiwarką. W wyszukiwarce można znaleźć dodatkowe przewozy i połączenia na Chorwację z uwzględnieniem większości miast obsługiwanych przez koncesjonowanych przewoźników.

Tanie bilety autokarowe z Polski na Chorwację oraz z Chorwacji do Polski można kupić on-line korzystając z wyszukiwarki połączeń autokarowych zamieszczonej powyżej. Wszystkie wyświetlone przewozy autobusowe na Chorwację w danym okresie są połączeniami możliwymi do kupienia. Połączenia autokarowe z i na Chorwację oznaczone kolorem czerwonym są połączeniami w promocyjnych cenach. Jednorazowy zakup biletów autokarowych do Niemiec w obie strony jest tańszy. Cena biletów jest uzależniona również od terminu wyjazdu. Dokonując rezerwacji i kupując bilet autokarowy z i na Chorwację na naszej stronie możecie skorzystać Państwo z oferty biletu otwartego bez konieczności określania terminu wyjazdu/powrotu; korzystacie również ze zniżek dla dzieci do lat 12, młodzieży do 26 lat oraz osób powyżej 60 roku życia.

Dokładną konfigurację połączenia z uwzględnieniem ceny biletu i terminu wyjazdu uzyskacie Państwo w kilku krokach wykorzystując wyszukiwarkę.
- wybierasz kraj oraz ilość osób,
- określasz czy w jedną czy w obie strony,
- wybierasz miejscowość i datę podróży,
- spośród ofert wyświetlonych wybierasz najkorzystniejszą dla siebie,
- podajesz dane pasażera,
- płatność za bilet może być zrealizowana przy użyciu karty kredytowej lub przelewu elektronicznego.
- każdy zakupiony bilet lub jego zmianę należy wydrukować!! Jest on ważny do odbycia Waszej dalszej podróży. Każdy zakupiony bilet w systemie rezerwacyjnym Voyager można wycofać lub zmienić!
Oferta wykonywanych połączeń autokarowych z Polski do miast Chorwacji jest bardzo rozbudowana. Jednak do najczęściej odwiedzanych miast Chorwacji należą:
- Baska Voda, Biograd, na Moru, Dubrownik, Dugi Rat, Gradac, Karlovac, Kastel-Gomilica, Makarska, Marina, Omis, Petrcane, Pirovac, Podgora, Primosten, Rogoznica, Seget Donji, Sesvete, Sibenik, Split, Sukosan, Sveti Filip | Jakov, Trogir, Tucepi, Vodice, Zadar

 

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż