^do góry

Chmielnicki

Autobusy do Chmielnicków
Tanie Autokary Chmielnicki Ukraina

Chmielnicki to miasto, do którego nałatwiej dostać się poprzez wybór właściwych przewozów autokarowych na Ukrainę. Jest ono usytuowane jest w zachodniej częsci kraju. Autokar do tego ukraińskiego regionu równa się wizycie, w miejscu sasiadującym od strony północno-zachodniej z Równem, północno-wschodniej z Żytomierzem, wschodniej z Winnicą, południowej z Czerniowicami a zachodniej z Ternopilami.

Tanie Bilety Autokarowe do Chmielnicków, Ukraina.
Autobusy na Ukrainę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autobusem Eastern European Travel, Eurolines-Mądeltrans, Przykarpacki Ekspres, Wencel Tourist, Lux-Reisen, Eurobus-Eurolines Polska, Intercars-Basque, Visitor, Autokar Polska oraz Ate Transport do Chmielnicków.

Autobus do Chmielnickiego powinien-przynajmniej w penym stopniu-skłaniać potencjalnego gościa do zapoznania się z przeszłością charakteryzowanego rejonu. Brak wiedzy na temat historii miasta-ujmując rzecz metaforycznie-to jakby mieć doczynienia ze szklanką do połowy pustą. Drogi turysto, zanim zdecydujesz się na wybór połączenia autobusowego do Chmielnickiego zapoznaj sie z tą krótką, lecz przemawiającą za wizytą na Ukrainie genezą. W okresie istneinia I Rzeczypospolitej, miasto nosiło nazwę Płoskirów. Stanowiło wówczas część królewskich dóbr. W roku 1550, za sprawą nadania przez króla Zygmunta Augusta pieczę nad miastem zaczął sprawować rycerz Maciej Włodek z Hermanowa.

W 1616 schedę po Hermanowiczaninie przejmuje Stanisław Lanckoroński z Brzezia a w XVIII wieku Klemens Zamoyski. Autokarem do przeszłości dojezdżamy do okresu rozbiorów Polski, kiedy to Chmielnicki przechodzi w ręce rosyjskiego zaborcy. W roku 1801 w mieście wniesiono nowy kościół katolicki, ufundowany przez Macieja Żurowskiego. Po zakończeniu I wojny światowej postulowano na konferencji w Wersalu powrót Płoskirowa do odrodzonego państwa polskiego ze względu na przeważający odsetek ludności polskiej. Ostatecznie miasto pozostało w granicach ZSRR, zaledwie 40 km od nowej granicy państwowej. Obecna nazwa miasta pojawia się dopiero w czasach sowieckich, a konkretnie w roku 1954, kiedy to przypada 300 rocznica zawarcia traktatu w Perejasławiu pomiędzy Moskwą a kozakami Bohdana Chmielnickiego.

Zakup tanich biletów autokarowych do Chmielnickiego lub tanich biletów autobusowych do ukraińskiego miasteczka, a co za tym idzie wybór odpowiedniego autokaru lub autobusu do wskazanego rejonu to podróż do krainy kościołów, synagog i krih. Przewozy autokarowe do miasta pozwolą na poznanie spokojnej i tolerancyjnej społeczności lokalnej. Odpowiednie połączenie autobusowe do regionu Chmielnickiego stanowi nielada okazję do podziwiania tutejszych zabytków architektonicznych, kulturowych oraz przyrodniczych. Poprzez wybór odpowiedniego połączenia autobusowego do rezerwatów "Kamenetz", "Medzhibozh" i "Samychky", każdy zainteresowany będzie miał sposbność podziwiania krainy o niesamowitych walorach przyrodniczych.

Ponadto, kurs autobusem do Parku Narodowego "Podolski Towtry" to kurs do terenu o dużej wartości rekreacyjnej. Każdy entuzjasta aktywnego spędzania wolnego czasu znajdzie tu coś dla siebie. Podejmując-jakże trafną-decyzję na temat wyboru przewozu autokarowego do tego ukraińskiego rewiru, przybyli goście winni odwiedzić pochodzący z XIX wieku cmentarz katolicki. Bez najmniejszego problemu można tego dokonać wybierając autobus do południowej części miasta. Uwadzę przyjezdnych, nie może umknąć dawny kościół katolicki, który współcześnie pełni funkcję kina. Szcególnie polecany (w kontescie połączeń autobusowych do Chmielnickiego) jest wybór autobusu do dwóch prawosławnych cerkwi z początku XX wieku, czyli cerkwi św. Andrzeja i św. Jerzego.

Drogi turysto, liczymy na to, że planując podróż do naszego ukrainskiego sąsiada, jednym z miejsc jakie zechcesz odwiedzić wykorzystując odpowiednie połączenia autokarowe do ukraińskiej krainy będzie Chmielnicki. Masz nasze słowo, że inwestycja w tanie bilety autobusowe do miasta będzie jedną z lepszych inwestycji w Twoim życiu.

Przewozy autokarowe z Polski do Chmielnicków na Ukrainie są wykonywane przez takich przewoźników jak: Eastern European Travel, Eurolines-Mądeltrans, Przykarpacki Ekspres, Wencel Tourist, Lux-Reisen, Eurobus-Eurolines Polska, Intercars-Basque, Visitor, Autokar Polska oraz Ate Transport.
Tanie bilety autobusowe z Polski do Chmielnicków można kupić wykorzystując wyszu-kiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeż-dżają z następujących z miast w Polsce:
Bydgoszcz, Chełm, Częstochowa, Dębica, Elbląg, Gdańsk, Gliwice, Gniezno, Hrubieszów, Jarosław, Jelenia Góra, Katowice, Kraków, Leszno, Lublin, Łańcut, Łódź, Opole, Ostruda, Poznań, Przemyśl, Przeworsk, Ra-dom, Rzeszów, Rzeszów-Jasionka, Strzelce Opolskie, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość.

Przykładowe połączenia autokarowe do Chmielnicków:

• Bydgoszcz › Gniezno › Poznań › Leszno › Wrocław › Opole › Katowice › Kraków › Tarnów › Rzeszów › Przemyśl › Lwów › Złoczów › Tarnopol › Podwołoczyska › Wołoczyska › Chmielnicki

• Kraków › Rzeszów › Jarosław › Lwów › Tarnopol › Chmielnicki

• Poznań › Leszno › Wrocław › Opole › Katowice › Kraków › Tarnów › Rzeszów › Przemyśl › Lwów › Złoczów › Tarnopol › Podwołoczyska › Wołoczyska › Chmielnicki

• Wrocław › Opole › Katowice › Kraków › Tarnów › Rzeszów › Przemyśl › Lwów › Złoczów › Tarnopol › Podwołoczyska › Wołoczyska › Chmielnicki

• Rzeszów › Przemyśl › Lwów › Złoczów › Tarnopol › Podwołoczyska › Wołoczyska › Chmielnicki

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż