^do góry

Kłajpeda

Autobusy do Kłajpedy
Tanie Autokary Kłajpeda, Litwa

Kłajpeda jest miastem na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, nad Zalewem Kurońskim, w zachodniej części Litwy. Położone jest u ujścia rzeki Dangi.

Tanie Bilety Autokarowe do Kłajpedy, Litwa.
Autobusy na Litwę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska, Ecolines do Kłajpedy.

Miasto zostało lokowane na prawie lubeckim już w 1254 roku. W ciągu następnych wieków rozwijało się jak jeden z ważniejszych portów nad Morzem Bałtyckim. Na początku XIV wieku najazd jednego z książąt litewskich spustoszył miasto. Następnie w latach 1466-1657 Kłajpeda była lennem Polski. W ciągu kilku kolejnych wieków miasto zmagało się z takimi klęskami jak pożar, który zniszczył znaczną część Kłajpedy czy wielka epidemia dżumy w latach 1709-1711. Miasto było okupowane także przez wojska rosyjskie i szwedzkie, by ostatecznie pod koniec wieku XVIII znaleźć się na terenach Prus. W czasach nowożytnych, w 1939 roku zostało przyłączone do III Rzeszy, a po II wojnie światowej do ZSRR. Obecnie od 1990 roku ponownie znajduje się w granicach Litwy.

Kłajpeda niestety nie może pochwalić się licznymi zabytkami, jednak będąc w tym mieście warto zobaczyć kilka miejsc. Pierwszym z nich jest oczywiście Starówka z odremontowanymi kamieniczkami wybudowanymi w stylu hanzeatyckim i skandynawskim. W całej architekturze miasta można zobaczyć odbicie wielu różnych, krzyżujących się wpływów. Jednym z najważniejszych miejsc w mieście, które pojawia się we wszystkich przewodnikach, jest Plac Teatralny z ulubionym teatrem Ryszarda Wagnera. Kolejnym interesującym zabytkiem jest pochodzący z XVIII/XIX wieku ratusz. W mieście znajduje się także dużo rzeźb, które często przyciągają uwagę turystów. Miłośnicy muzeów również mogą znaleźć w Kłajpedzie interesujące atrakcje. Do jednych z nich należy bardzo ciekawe Muzeum Morskie, które zostało ulokowane w dawnej twierdzy pruskiej i działa już od trzydziestu lat. Do chętnie odwiedzanych zabytków zalicza się także kościół ewangelicki z XVIII wieku, ruiny zamku, spichlerze i teatr z drugiej połowy XIX wieku.

Autobusy do Kłajpedy odjeżdżają z kilkunastu polskich miast, do których należą: Augustów, Białystok, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Grajewo, Kętrzyn, Łomża, Olsztyn, Ostrów Mazowiecka, Poznań, Suwałki, Warszawa, Warszawa-Okęcie, Wrocław. Ze względu na to, że przewozy autokarowe z Polski do Kłajpedy są popularne, przewoźnicy oferują klientom liczne kursy do tego miasta.

Autokary do Kłajpedy zapewniają głównie Ecolines oraz Eurobus-Eurolines Polska. Wszystkich zainteresowanych ofertą, jaką są bilety autokarowe do Kłajpedy zapraszamy na naszą stronę internetową.

Podróżując autokarem z Polski do Kłajpedy każdy klient może wybrać idealne dla siebie połączenia autobusowe, które pozwolą szybko i bezpośrednio dojechać do wybranego miasta. W zakładce Euroticket można zarówno sprawdzić informacje dotyczące przewoźników, jak i to ile kosztują bilety autokarowe do Kłajpedy.

Tanie bilety autokarowe z Polski do Kłajpedy oraz z Kłajpedy do Polski można bez wychodzenia z domu nabyć na naszej stronie internetowej. W zakładce Euroticket kosztują one około 79-196 złotych.
Przykładowe połączenia autokarowe do Kłajpedy:

• Warszawa (Dworzec Zachodni PKS) › Warszawa-Okęcie › Warszawa (Dworzec Centralny) › Białystok › Augustów › Suwałki › Marijampol › Kowno › Kłajpeda

 Poznań › Warszawa › Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Mariampol › Kowno › Kłajpeda

Należy pamiętać o tym, że pasażerowie jadący z/do Kłajpedy mają przewidzianą przesiadkę w Kownie.

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż