^do góry

Dubrownik

Autobusy do Dubrownika
Tanie Autokary Dubrownik, Chorwacja

Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych, położonych u wybrzeży Morza Adriatyckiego, miast Chorwacji. Ze względu na ciekawą ofertę turystyczną, niesamowite dziedzictwo kulturowe jak oraz walory ekologiczne, co roku gości u siebie niezliczoną liczbę odwiedzających.

Tanie Bilety Autokarowe do Dubrownika, Chorwacja.
Autobusy na Chorwację. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra do Dubrownika.

Historia współczesnej lokalizacji Dubrownika sięga VIII wieku. Miasto zostało otoczone murem obronnym, który do dzisiaj stanowi jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych. To tutaj zlokalizowany jest najwyższy punkt widokowy murów- baszta Minczeta. Wokół Stadum zwanego także ulicą Placa, które stało się punktem centralnym miasta, umiejscowiono przepiękne kościoły, pałace oraz publiczne budowle. Dubrownik funkcjonował jako nieustannie rozwijający się ośrodek kulturalny. Swój rozkwit przeżywały wówczas malartwo, literatura i nauka. Przez wzgląd na niepowtarzalną i bogatą historię, Dubrovnik został wpisany na listę światowego dziedzicta UNESCO.

Spacerując ulicami "perły Adriatyku" jak zwykło określać się chorwacki Dubrovnik, nie można przejść obojętnie obok Klasztoru św. Klary oraz Klasztoru Franciszkanów. Pierwszy znich zasłużył na miano jednej z najstarszych instytucji humanitarnych w Europie. Jest to miejsce, gdzie mniszki poświęciły się misji poprowadzenia szkoły dla kobiet a także opieki nad nieślubnymi i porzuconymi dziećmi. Klasztor Franciszkanów z kolei, przyciąga wzrok gotyckim, monumentalnym portalem z motywem piety. W tym miejscu działa jedna z najstarszych w Europie aptek, w której po dziś dzień można zaopatrzyć się w produkty wytworzone wedle tajemniczych średniowiecznych receptur. To tutaj pochowany jest jeden z najsłynniejszych dubrovnickich poetów Ivan Gundulic. Na uwagę złaknionego estetycznych wrażeń turysty zasługują dwa przepiękne dubrovnickie pałace. Pałac Sponza w którym obecnie zanjduje się Archiwum Miejskie oraz Pałac Rektorów-dawna siedziba władcy Republiki dubrownickiej z budzącą podziw bogato zdobiona fasadą.

Monumentalne budowle to jednak nie wszystko. Warto zwrócic uwagę na zabytkową wierzę zegarową, kolumne Orlanda a także Wielka oraz Małą Fontanne Onufrego. Wedle miejskich podań, łyk wody, tak z Małej jak i zWielkiej Fontanny to niezawodny sposób na spełnienie wszystkich nawet tych najskrytszych marzeń.

Przewozy autokarowe z Polski do Dubrownika na Chorwacji są wykonywane przez autobusy, linie autokarowe: Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra.
Połączenia autobusowe na Chorwację wykonywane są przez przewoźników w okresie letnim - od maja do września.

Tanie bilety autobusowe z Polski do Dubrownika oraz z Dubrownika do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących miast w Polsce:
-Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kraków, Opole, Łódź, Polichno, Poznań, Strzelce Opolskie, Warszawa, Wrocław, Żory

Przykładowe połączenia autobusowe, linie autokarowe do Dubrownika:

• Kraków › Katowice › Bielsko-Biała › Cieszyn › Split › Dugi Rat › Omis › Baska Voda › Makarska › Tucepi › Podgora › Gradac › Neum › Dubrownik

• Warszawa › Łódź › Częstochowa › Poznań › Wrocław › Opole › Cieszyn › Split › Dugi Rat › Omis › Baska Voda › Makarska › Tucepi › Podgora › Gradac › Neum › Dubrownik

• Poznań › Wrocław › Opole › Cieszyn › Split › Dugi Rat › Omis › Baska Voda › Makarska › Tucepi › Podgora › Gradac › Neum › Dubrownik

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż