^do góry

Iwano-Frankiwsk

Autobusy do Iwano-Frankiwska
Tanie Autokary Iwano-Frankiwsk, Ukraina

Iwano-Frankiwsk to miasto, które do 1962 roku nosiło nazwę Stanisławów. Leży w zachodniej Ukrainie i kiedyś było siedzibą magnaterii polskiej.

Tanie Bilety Autokarowe do Iwano-Frankiwska, Ukraina.
Autobusy na Ukrainę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Visitor, Ate Transport oraz Przykarpacki Ekspres do Iwano-Frankwiska.

Miasto zostało założone w 7 maja 1662 roku na gruntach wsi Zabłotów, nad rzeką Bystrzycą. Dawna nazwa miasta (Stanisławów) pochodzi od imienia Stanisława Rewy Potockiego. Rodzina Potockich uczyniła z miasta jedną z siedzib swojego rodu i przez lata dbała o jego rozwój. Stanisławów został rozbudowany w czasach baroku i czasami był nazywany małym Lwowem. Już po pierwszym rozbiorze Polski miasto zostało wcielone do monarchii Habsburgów i pozostawało pod panowaniem Austro-Węgier aż do końca I wojny światowej. Po wojnie polsko-bolszewickiej Stanisławów znajdował się w granicach II Rzeczpospolitej. W czasie II wojny światowej miasto było okupowane przez Armię Czerwoną, a potem niemiecką. Po 1945 roku miasto znajdowało się na terytorium Ukraińskiej SRR. Nazwa została zmieniona ze Stanisławowa na Iwano-Frankiwsk 9 listopada 1962 roku. Od 1991 roku miasto znajduje się na terytorium Ukrainy.

W Iwano-Frankowsku znajdują się liczne zabytki, które są często odwiedzane przez turystów. Do najpopularniejszych z nich należą: Ratusz z 1695 roku, który aż czterokrotnie był niszczony przez pożar, Kościół pw. NMP (zbudowany w latach 1672-1703), Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (wybudowany w stylu barokowym, w skutek błędów konstrukcyjnych pierwotny kościół rozebrano i zbudowano ponownie), Kolegium jezuitów, Kościół ormiański pw. Niepokalanego Poczęcia z 1743 roku, kościół i klasztor Trynitarzy, Kościół Chrystusa Króla, Stanisławowski Browar (1767, w stylu barokowym), Synagoga Tempel, dawny pałac Potockich (dziś szpital wojskowych), pomnik Adama Mickiewicza. Często odwiedzany jest także park z pozostałościami cmentarza miejskiego przy ulicy Sapieżyńskiej, który został zniszczony w okresie Ukraińskiej SSR przez władze radzieckie.

Przewozy autokarowe z Polski do Iwano-Frankiwska są jednym z najlepszych sposobów dojazdu do tego miasta. W związku z tym, kilka firm transportowych posiada w swojej ofercie liczne autobusy do Iwano-Frankiwska.

Wszystkich pasażerów, którzy są zainteresowani ofertą, jaką są autokary do Iwano-Frankiwska, zapraszamy na naszą stronę internetową. Każdy może tam kupić bilety autokarowe do Iwano-Frankwiska, za które najczęściej trzeba zapłacić około 85-95 złotych.

Autokary do Iwano-Frankiwska odjeżdżają z następujących miast: Elbląg, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Opole, Ostróda, Przemyśl, Rzeszów, Warszawa, Wrocław. Natomiast do firm, które oferują połączenia autobusowe z Polski do Iwano-Frankiwska zaliczamy: Visitor, Ate Transport oraz Przykarpacki Ekspres.

Podróżnych zainteresowanych ofertą, jaką są bilety autokarowe do Iwano-Frankiwska, zapraszamy na naszą stronę internetową. W zakładce Euroticket każdy może kupić bilety autokarowe do Iwano-Frankiwska za około 95-140 złotych.

Podróże autokarem z Polski do Iwano-Frankiwska jest jednym z najwygodniejszych sposobów dojazdu do tego miasta. W związku z tym, firmy transportowe oferują klientom połączenia z tym miastem oraz tanie bilety autokarowe, które można kupić na naszej stronie internetowej.

Przykładowe połączenia autokarowe do Iwano-Frankwiska:

• Gdańsk › Elbląg › Ostróda › Warszawa › Lublin › Lwów › Stryj › Morsztyn › Dolina › Kalusz › Ivano-Frankivsk

• Katowice › Kraków › Rzeszów › Przemyśl › Lwów › Stryj › Dolina › Kalusz › Ivano-Frankivsk

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż