^do góry

Karlovac

Autobusy do Karlovac
Tanie Autokary Karlovac Chorwacja

Karlovac - miasto zlokalizowane na trasie pomiędzy Samborem i dugą Resą. Na południu graniczy z Bośnią i Hercegowiną, na północy zaś ze Słowenią. Udając się w podróż, autokarem bądź autobusem do Chorwacji nie można ominąć tej znanej wszystkim miłośnikom piwa krainy.

Tanie Bilety Autokarowe do Karlovac, Chorwacja.
Autobusy na Chorwację. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra, GlobTourist z i do Karlovac.

Początki Karlovacu przypadają na rok 1579 r. Założona przez Austriaków osada zwana piewotnie Carlostadium, miała stanowić istotny punkt zwrotny w walce przeciwko tureckiemu najeźdźcy. Wraz z upływem czasu, miasto przekształciło sie w znakomicie funkcjonujacy ośrodek przemysłowy (przemysł maszynowy i drzewny). Współczesny Karlovac w niewielkim stopniu przypomina miasto jakim było dawniej. Doknane przez Serbów w ramach tzw. Wojny Ojczyźnianej (1991 r) bobardowanie, doprowadziło niestety do dewastacji większości bezcennych budowli jakie znajdowały się w jego centrum.

Informacja dotycząca zniszczenia najcenniejszego pod względem turystycznym elementu miasta, nie powinna odstraszyć potencjalnych gości. Poprzedzona zakupem tanich biletów autokarowych tudzież autobusowych podróż do położonego nad rzeką Kupą miasteczka, dostarczy odwiedzającym wielu niezapomnianych wrażeń. Większość starszych budynków jakie uległy zniszczeniu w czasie wojny chorwacko-serbskiej zostało odrestaurowanych. W centrum miasta, z charakterystycznym pomnikiem znajduje się plac bana Jelačicia. W okolicy rynku, ozdobiony barokowymi freskami i przukuwajacą wzrok fasadą w kolorze żółtym, zaszczytne miejsce zajmuje kościół Trójcy Świętej. Co prawda otwarty w nietypowych godzinach ale w pełni dostępny dla odwiedzających.

Dla tych, którzy pałają chęcią poznania, tak historii jak i kultury rejonu w jakim mają sposobność przebywać, Karlovac przygotował wystawę prezentującą stroje, przedmioty codziennego użytku, broń i wiele wiele innych. Ekspozycja znajduje się w najstarszym budynku miasta -Muzeum Miejskim, co stanowi wartość dodaną inicjatywy. Zwiedzanie samego tylko Karlovca to nie wszystko. Nieopodal znajduje sie zasługująca na niemniejszą uwagę, historyczna osada Turanj.

Dzięki połączeniom autobusowym do tego malutkiego miasteczka "niezmotoryzowani" turyści zapoznają się z miejscem, które odegrało nie małą rolę w czasie walk z 1991 roku. Niezwykle waleczny oddział wojsk chorwackich skutecznie odparł atak serbskiego najeźdżcy, niedopuszczając tym samym do przekroczenia przez niego Korany i Mrežicy. Współcześnie pamiątki po konflikcie serbsko-chorwackim są jednymi z największych atrakcji tego miejsca. "Rozporoszone" po całym mieście muzeum "pod gołym niebem", zgromadziło prawdopodobnie najwiekszą kolekcję eksponatów-pozostałości sprzętu wojskowego, dział, itp.- których obecność nie pozwala zapomnieć o burzliwych wydarzeniach w jakich udział przyszło brać społeczności tego malutkiego regionu Środkowej Chorwacji.

Przewozy autokarowe z Polski do Karlovac w Chorwacji są wykonywane przez autobusy, linie autokarowe: Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra, GlobTourist.
Połączenia autobusowe na Chorwację wykonywane są przez przewoźników w okresie letnim - od maja do września.

Tanie bilety autobusowe z Polski do Karlovac oraz z Karlovac do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących miast w Polsce:
-Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kraków, Opole, Łódź, Polichno, Poznań, Strzelce Opolskie, Warszawa, Wrocław, Żory

Przykładowe połączenia autobusowe, linie autokarowe do Karlovac:

• Katowice › Żory › Czechowice-Dziedzice › Bielsko-Biała › Cieszyn › Sesvete › Karlovac

• Kraków › Warszawa › Polichno › Częstochowa › Katowice › Żory › Cieszyn › Sesvete › Karlovac

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż