^do góry

Ługa

Autobusy do Ługi
Tanie Autokary Ługa, Rosja

Ługa to nieduże miasto, które jest centrum administracyjnym okręgu Ługa w obwodzie leningradzkim. Znajduje się tu stacją kolejowa na linii kolei Warszawa – Petersburg.

Tanie Bilety Autokarowe do Ługi, Rosja.
Autobusy do Rosji. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Ecolines do Ługi.

Historia pierwszej założonej w tym miejscu osady się końca X wieku. Już w 947 roku w jednej z kronik została wspomniana słowiańska osada Ługa. Jednak dopiero w 1777 roku, w okresie panowania Katarzyny Wielkiej osiedle uzyskało prawa miejskie. Pod koniec XVIII wieku Ługa stała się głównym miastem okręgu. W czasie II wojny światowej w okolicach miasta toczyły się zacięte walki podczas ataku na Leningrad. Okupacja niemiecka trwała przez około trzy lata (od 1941 roku do 12 lutego 1944 roku), a miasto zostało odbudowane po zakończeniu wojny. Istnieje tam kilka zakładów przemysłowych, do których należą: zakłady narzędzi ściernych, kuźnia, przedsiębiorstwo przetwórstwa rudy, fabryka przetwórstwa i pakowania mięsa, fabryka puszek oraz mleczarnia.

Ługa nie posiada wielu zabytków, ale będąc w mieście warto zobaczyć rzymskokatolicki kościół św. Mikołaja z 1904 roku. Można także wybrać się na krótki spacer po mieście oraz okolicznych miejscowościach. W Łudze znajduje się także około 25 obiektów zaklasyfikowanych jako kulturalne i lokalne dziedzictwo o lokalnym znaczeniu. Warto więc zobaczyć więc również te miejsca.

Przewozy autokarowe z Polski do Ługi posiada w swojej ofercie firma Ecolines, organizująca autokary do Rosji. Wszystkie informacje dotyczące przystanków wyjazdowych, docelowych, godzin odjazdów można znaleźć na naszej stronie internetowej. W zakładce Euroticket bilety autokarowe do Ługi kosztują około 280-299 złotych.

Podróże autokarem z Polski do Ługi są jednym z najlepszych sposobów na dojazd do tego miasta. Informacje dotyczące przewoźnika oraz poszczególnych przystanków można znaleźć na naszej stronie internetowej. Tanie bilety autokarowe można kupić na naszej stronie internetowej, w zakładce Euroticket. Zazwyczaj cena, jaką trzeba zapłacić za bilety autokarowe do Ługi zależy od miasta wyjazdowego i daty wyjazdu.

Autobusy do Ługi odjeżdżają z Augustowa, Białegostoku, Ostrowi Mazowieckiej, Suwałk, Warszawy i Wrocławia, więc każdy zainteresowany podróżą do tego miasta może wyjechać z najbliższej dla siebie miejscowości.

Przykładowe połączenia autokarowe do Ługi:

• Wrocław › Warszawa  Ostrów Mazowiecka  Białystok  Augustów  Suwałki › Mariampol  Kowno  Poniewież  Ryga  Wilno – Zarasai  Dźwińsk  Kłajpeda  Palanga  Liepaja  Parnu  Tallin  Valmiera  Valga  Tartu  Psków  Ługa

• Białystok › Augustów  Suwałki › Mariampol  Kowno  Poniewież  Ryga  Wilno  Zarasai  Dźwińsk  Kłajpeda › Palanga  Liepaja  Parnu  Tallin  Valmiera  Valga  Tartu › Psków › Ługa

• Suwałki › Mariampol  Kowno  Poniewież  Ryga  Wilno  Zarasai  Dźwińsk  Kłajpeda  Palanga  Liepaja  Parnu  Tallin  Valmiera  Valga  Tartu  Psków  Ługa

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż