^do góry

Sibenik

Autobusy do Sibenika
Tanie Autokary Szybenik, Chorwacja

Sibenik, w Polsce znany pod nazwą Szybenik, położony jest w centralnej części chorwackiej Dalmacji. Sprawnie działająca komunikacja wewnątrz miasta zapewnia podróżnym niezliczoną ilość połączeń autobusowych do usytuowanych nieopodal Zadaru i Splitu. Sibenik jest sercem politycznym, kulturalnym oraz turystycznym okręgu szybenicko-knińskiego.

Tanie Bilety Autokarowe do Szybenika, Chorwacja.
Autobusy na Chorwację. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra, GlobTourist z i do Sibenika.

Szybenik należy do najstarszych, zlokalizowanych na wschodnim brzegu Adriatyku miast Chorwacji. Pierwsze doniesienia na jego temat pochodzą z 1066 roku. Jako jedno z niewielu miast charakteryzowanego rejonu nie uległo tureckiemu najeźdzcy.

Przewozy autokarowe do Sibenik to gwarancja udanego urlopu. Atrakcje turystyczne z jakimi przyjdzie się spotkać przyszłym odwiedzającym, to satysfakcja zarówno dla pasjonatów zabytkowej architektury, jak i dla tych, dla których najważniejszym elementem wypoczynku zdaje się być otaczająca przyroda.

Tanie bilety autobusowe do Sibenik, to podróż do miasteczka, w którym z murów Twierdzy św. Michała, można ujrzeć niesamowitą panoramę miasta. Znajdujaca się w centralnym punkcie katedra św. Jakuba to połączenie stylu gotyckiego oraz renesansowego. Na wenętrznych ścianach katedry można zaobserwować niezwykle realistyczne rzeźby 71 głów mieszkańców Szybenika. Oblicza wyrażają różne uczucia a uważny obserwator dodatkowo dostrzerze ich specyficzny charakter. Nieopodal katedry mieści sie XVI wieczny budynek ratusza oraz budynek Muzeum Sztuki Sakralnej.

Wspomnaina przyroda jako element krajobrazu i zarazem integralna część miasta zachwyca widokem rzeki Krka wraz z jej ujściem do morza, podobnie zresztą jak widok okolicznych wysp oraz fragmentów Adriatyku.

Od szybeńskiego portu, autobusem do ulicy Kralja Zvonimira można bez najmniejszego problemu dostać się do najładniejszego punktu w miescie-starówki. Wąskie uliczki oraz wznoszące sie ku górze stare domy, przywołują na myśl zabudowę architektoniczną Włoch. Aby się o tym przekonać wystarczy w kilku prostych krokach dokonać zakupu tanich biletów autobusowych bądź autokarowych do tego magicznego chorwackiego miasteczka.

Przewozy autokarowe z Polski do Sibenik w Chorwacji są wykonywane przez autobusy, linie autokarowe: Retman, Elabus, Roma Bus Plus, Sandra, GlobTourist.
Połączenia autobusowe na Chorwację wykonywane są przez przewoźników w okresie letnim - od maja do września.

Tanie bilety autobusowe z Polski do Sibenik oraz z Sibenik do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących miast w Polsce:
-Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kraków, Opole, Łódź, Polichno, Poznań, Strzelce Opolskie, Warszawa, Wrocław, Żory

Przykładowe połączenia autobusowe, linie autokarowe do Sibeniku:

• Katowice › Żory › Czechowice-Dziedzice › Bielsko-Biała › Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Petrcane › Zadar › Sukosan › Sveti Filip i Jakov › Biograd na Moru › Pirovac › Vodice › Sibenik

• Kraków › Warszawa › Polichno › Częstochowa › Katowice › Żory › Cieszyn › Sesvete › Karlovac › Sukosan › Sveti Filip i Jakov › Biograd na Moru › Vodice › Sibenik

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż