^do góry

Stryj

Autobusy do Stryja
Tanie Autokary Stryj, Ukraina

Stryj to miasto na Ukrainie leżące nad rzeką o tej samej nazwie. Położone w obwodzie lwowskim, jest dużym węzłem kolejowym, ośrodkiem przemysłu materiałów budowlanych oraz przemysłu maszynowego, spożywczego, a także drzewnego. Nazwa miasta najprawdopodobniej pochodzi od rzeki Stryj, która jest jednym z dopływów Dniestru.

Tanie Bilety Autokarowe do Stryja, Ukraina.
Autobusy na Ukrainę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Autokar Polska, Visitor, Przykarpacki Expres do Stryja.

Już w 1385 roku odnotowano tam istnienie pierwszej osady i świątyni chrześcijańskiej. Na samym początku XV wieku Władysław Jagiełło podarował miasto swojemu bratu. W 1431 roku Stryj został lokowany i uzyskał prawa miejskie. W drugiej połowie XV wieku miasto otrzymało od króla liczne ulgi takie jak pozwolenie na organizowanie jarmarków i sobotnich targów, połów ryb, wycinkę drzew w królewskich lasach, sprzedaż wina i piwa beczkowanego oraz budowę sukiennic na rynku. W ciągu następnych kilku wieków Stryj znacznie się rozwinął, ponieważ kolejni królowie nadawali miastu liczne przywileje. Rozwój miasta był jednak często zatrzymywany przez najazdy Tatarów, Turków i Kozaków. W wyniku pierwszego rozbioru Polski Stryj znalazł się w granicach Austro-Węgier. Tragicznym wydarzeniem w historii miasta był wielki pożar z 1886 roku, który doszczętnie zniszczył całą miejscowość. W 1944 roku miasto zostało zdobyte przez Armię Czerwoną, a po II wojnie światowej zostało wcielone do Ukraińskiej SRR.

Będąc w Stryju warto odwiedzić takie miejsca jak: kościół pw. Narodzenia Matki Bożej, kościół pw. Marii Magdaleny oraz kościół pw. św. Józefa. W mieście znajduje się także kilka ciekawych budynków, które warto zobaczyć odwiedzając to miasto. Turyści mogą udać się na miły i spokojny spacer po centrum miasta i podziwiać odrestaurowane budynki i kamienice.

Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem ukraińskich miast zapraszamy na naszą stronę internetową. Znajdują się tam wszystkie informacje dotyczące tego jakie firmy oferują autokary do Stryja oraz ile kosztują bilety autokarowe do Stryja.

Przewozy autokarowe z Polski do Stryja oferują przewoźnicy z firm: Autokar Polska, Visitor oraz Przykarpacki Ekspres. Wszyscy klienci, którzy są zainteresowani ofertą, jaką jest podróż autokarem do Stryja mogą wyjechać z następujących miejscowości: Elbląg, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Opole, Ostróda, Przemyśl, Rzeszów, Warszawa. Autobusy do Stryja odjeżdżają z wielu miast codziennie, więc każdy może wyjechać w najlepszym dla siebie terminie.

Tanie bilety autokarowe do Stryja są do nabycia na naszej stronie internetowej. W zakładce Euroticket bilety autokarowe do Stryja kosztują około 40-140 złotych.

Połączenia autobusowe to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą bezpośrednio dojechać do wybranych miast na Ukrainie. Liczne autokary do Stryja sprawiają, że podróż do tego miasta jest wygodna, bezpieczna i co najważniejsze tania.

Przykładowe połączenia autokarowe do Stryja:

• Gdańsk › Elbląg › Ostróda › Warszawa › Lublin › Lwów (dworzec autobusowy ul. Dworcowa, dworzec autobusowy ul. Stryjska) › Stryj

• Wrocław › Opole › Katowice › Kraków › Rzeszów › Przemyśl › Lwów (dworzec autobusowy ul. Dworcowa, dworzec autobusowy ul. Stryjska) › Stryj

• Kraków › Rzeszów › Przemyśl › Lwów (dworzec autobusowy ul. Dworcowa, dworzec autobusowy ul. Stryjska) › Stryj

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż