^do góry

Wilno

Autobusy do Wilna
Tanie Autokary Wilno, Litwa

Wilno jest stolicą Litwy  i największym pod względem powierzchni miastem nadbałtyckim.  To duży ośrodek gospodarczy, finansowy i przemysłowy.  Wilno jest także  głównym ośrodkiem polskiej kultury i nauki na Litwie. Działają tu miedzy innymi: Polski Teatr na Litwie, Związek Harcerstwa Polskiego i Związek Polaków na Litwie.

Tanie Bilety Autokarowe do Wilna, Litwa.
Autobusy na Litwę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines, Ecolines do Wilna.

Pierwsza wzmianka o Wilnie pochodzi z 1323 roku. Jednak to rok 1387 był dla miasta przełomowy. Wtedy Wielki książę litewski i król Polski Władysław Jagiełło zorganizował chrzest Litwy. Było to konsekwencją zwartej w Krewie unii z Polską. Po tym wydarzeniu Wilno zaczęło się szybko rozwijać, a do miasta sprowadzono pierwszych osiedleńców. Szybki rozwój miasta zahamował pożar w 1610 roku. W ciągu następnych dziesięcioleci Wilno stawało się miejscem rozwoju licznych patriotycznych organizacji (zwłaszcza w czasie zaborów). Po zakończeniu II wojny światowej miasto zostało włączone do Związku Radzieckiego. Litwa odzyskała niepodległość dopiero w 1991 roku.

Wilno jest pięknym miastem, znanym z licznych zabytków. Jego Stare Miasto zostało już w 1994 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  W Wilnie znajduje się około 40 kościołów, z których najbardziej okazały to barokowy kościół św.  Piotra i Pawła na Antokolu oraz kaplica w Ostrej Bramie, ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Oprócz tego wartymi zobaczenia zabytkami gotyckimi są Wieża Giedymina oraz Kościół św. Anny (z XVI w.). Wilno posiada także liczne zabytki pochodzące z okresu barkowego. Najważniejszymi z nich są: Kaplica św. Kazimierza w katedrze św. Stanisława, Uniwersytet Wileński, Monaster św. Ducha, Cerkiew i klasztor Bazylianów i Kościół św. Michała. Będąc w Wilnie warto zobaczyć również: Ratusz, Pałac w Werkach, Synagogę Chóralną, Więzienie na Łukiszkach, Muzeum Ofiar Ludobójstwa oraz Wzgórze Trzech Krzyży. Wilno jest często odwiedzane przez turystów, więc przewozy autokarowe z Polski do Wilna zapewnia kilka firm transportowych. Autokary do Wilna to jeden z najpopularniejszych sposobów dojazdu do tego miasta, ponieważ przewoźnicy oferują swoim klientom liczne połączenia autobusowe, dzięki którym każdy może dojechać do Wilna szybko i wygodnie.

Przewozy autokarowe z Polski do Wilna na Litwie są wykonywane przez autobusy, linie autokarowe: Eurobus-Eurolines Polska, Ecolines. Połączenia autobusowe z Polski do Wilna na Litwie są wykonywane regularnie przez autokary tych przewoźników. Bilety autokarowe do Wilna można nabyć na naszej stronie internetowej. W zakładce Euroticket każdy zainteresowany podróżą na Litwę szybko i bez wychodzenia z domu zakupić  tanie bilety autokarowe. W wyszukiwarce Euroticket, zamieszczonej na naszej stronie internetowej bilety autokarowe do Wilna z różnych polskich miast można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Tanie bilety autobusowe z Polski do Wilna oraz z Wilna do Polski można kupić wykorzystując wyszukiwarkę zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Uwzględnia ona zniżki dla pasażerów w różnym wieku oraz umożliwia dokonywanie zmian zakupionego biletu. Informacja dotycząca zniżek jest dostępna na etapie wprowadzania danych osobowych (krok 4 w systemie).

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących z miast w Polsce:

Augustów, Białystok, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Grajewo, Katowice, Kętrzyn, Kraków, Lublin, Łomża, Łódź, Olsztyn, Ostrów Mazowiecka, Poznań, Suwałki, Warszawa, Warszawa-Okęcie, Wrocław. Z kolei miastami docelowymi, które znajdują się na liście połączeń autokarowych są: Alytus, Druskienniki, Kiejdany, Kłajpeda, Kowno, Marijampol, Palanga, Poniewiez, Siauliai, Wilno, Zarasai. 

Przykładowe połączenia autokarowe do Wilna:

Gdańsk › Elbląg › Olsztyn › Kętrzyn › Giżycko › Marijampol › Kowno › Wilno

Poznań › Warszawa › Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Marijampol › Poniewiez › Bauska › Ryga › Kowno › Wilno

Kraków › Częstochowa › Łódź › Warszawa › Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Marijampol › Kowno › Wilno

 Katowice › Kraków › Częstochowa › Łódź › Warszawa › Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Marijampol › Kowno › Wilno

 Kętrzyn › Giżycko › Marijampol › Kowno › Wilno

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż