^do góry

Baranowicze

Autobusy do Baranowicz
Tanie Autokary Baranowicze, Białoruś

Baranowicze to miasto w obwodzie brzeskim na Białorusi. Jest ośrodkiem przemysłu metalowego i włókiennictwa. Wieś Baranowicze była prywatną własnością rodziny Rozwadowskich. Jej dynamiczny rozwój rozpoczął się w drugiej połowie XIX wieku. Obecnie Baranowicze stanowią ważny węzeł kolejowy i mają bezpośrednie połączenia z wieloma miastami (Mińskiem i Moskwą, Brześciem i Warszawą, Równem i Kijowem, Wilnem, Lidą i Grodnem). 

Tanie Bilety Autokarowe do Baranowicz, Białoruś.
Autobusy na Białoruś. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-eurolines i Ecolines do Baranowicz.

W 1870 roku przez Baranowicze przeprowadzono linie kolejowe Brześć-Moskwa oraz Równe-Wilno, co spowodowało dynamiczny rozwój miejscowości. W czasie I wojny światowej stoczono tu jedną z najbardziej krwawych bitew, w której zginęło prawie 100 000 żołnierzy. W 1919 roku wsi Baranowicze nadano prawa miejskie. W okresie międzywojennym miasto było ważnym ośrodkiem gospodarczym w II Rzeczpospolitej. W ciągu dwudziestolecia międzywojennego powstało tu wiele instytucji, takich jak muzeum powiatowe czy Bank Polski. Podczas II wojny światowej miasto było pod okupacją sowiecką, a później niemiecką. W latach 1994-1991 Baranowicze przeszły pod władze Białoruskiej SRR, natomiast od 1991 roku są częścią niepodległej Białorusi. Ważną dla Polaków informacją jest to, że w 1994 roku zakończono budowę Domu Polskiego, w którym mieści się Szkoła Polska.

Baranowicze to miasto, w którym znajduje się wiele zabytków. Do najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc należy: kościół katolicki pw. Podwyższenia Krzyża (z 1924 roku, w czasach II RP i ZSRR stanowił główny ośrodek skupiający mieszkających tam Polaków), Dom Kolonii Urzędniczej, cerkiew prawosławna (Sobór Opieki Matki Bożej). Oprócz tego, będąc w Baranowiczach warto zobaczyć także następujące budynki: Ogniwa Polskiego (1935), Poczty Polskiej (1935), Banku Polskiego (1929) oraz remizę strażacką z okresu II RP.

Przewozy autokarowe z Polski do Baranowicz to jeden z najlepszych sposobów dojazdu do tego miasta. W związku z tym, firmy transportowe oferują swoim klientom liczne połączenia autobusowe z tą miejscowością. Najczęściej autokary do Baranowicz oferują Ecolines oraz Eurobus-Eurolines Polska będący zrzeszeniem kilku przewoźników. W Polsce autobusy do Baranowicz wyjeżdżają z Białegostoku lub Warszawy.

Podróżując autokarem z Warszawy lub Białegostoku do Baranowicz, pasażerowie powinni zapoznać się z przystankami wyjazdowymi. W Warszawie jest to Dworzec Zachodni PKS, natomiast w Białymstoku dworzec autobusowy.

Tanie bilety autokarowe z Polski do Baranowicz oraz z Baranowicz do Polski można z łatwością nabyć na naszej stronie internetowej. Wystarczy wybrać odpowiednie kraje, miasto wyjazdowe oraz docelowe i datę wyjazdu.

Bilety autokarowe do Baranowicz można wygodnie i szybko zakupić na naszej stronie internetowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z zakładki Euroticket, dzięki której każdy może w łatwy sposób kupić bilety autokarowe do Baranowicz.

Przykładowe połączenia autokarowe do Baranowicz:

 Białystok › Wołkowysk › Zelwa › Słonim › Baranowicze

• Warszawa › Brześć › Baranowicze

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż