^do góry

Kaliningrad

Autobusy do Kaliningradu
Tanie Autokary Kaliningrad, Rosja

Kaliningrad (dawniej Królewiec) to stolica obwodu kaliningradzkiego, eksklawy Federacji Rosyjskiej, leżąca u ujścia Pregoły do Bałtyku. Liczba mieszkańców wynosi około 500 tysięcy.

Tanie Bilety Autokarowe do Kalinigradu, Rosja.
Autobusy do Rosji. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Ecolines do Kaliningradu.

Miasto zostało założone w 1255 roku przez Krzyżaków i weszło w skład państwa krzyżackiego, stając się stolicą diecezji sambijskiej. Pod koniec XIII wieku zakon podbił Prusy i przystąpił do rozbudowy miasta. Szybki i dynamiczny rozwój osady zmusił Krzyżaków do nadania osadzie rangi miasta. W drugiej połowie XV wieku 56 miast pruskich wypowiedziało posłuszeństwo Krzyżakom, a król Polski Kazimierz IV Jagiellończyk utworzył województwo królewieckie i włączył je do Polski. Położenie Królewca sprawiało, że często był on świadkiem strać polsko-krzyżackich. W XVI wieku po sekularyzacji zakonu krzyżackiego i hołdzie pruskim, miasto stało się stolicą Prus Książęcych, zależnych od króla polskiego jako lenno. Dopiero pod koniec XVII wieku Prusy wraz z Królewcem uniezależniły się od Polski i zostały poddane silnej germanizacji. Czasy nowożytne to dla Królewca rządy Cesarstwa Niemieckiego lub Rosji. W 1945 roku miasto zostało zdobyte przez Armię Czerwoną, a rok później zmieniono nazwę z Królewca na Kaliningrad (na cześć zmarłego wówczas Michaiła Kalinina).

Po zakończeniu II wojny światowej miasto nie zostało odbudowane, ponieważ władze ZSRR celowo chciały zerwać z niemiecką przeszłością. W związku z tym, pomimo długiej i bogatej historii Kaliningrad posiada niewiele zabytków. We współczesnym Kaliningradzie dominują blokowiska, a miasto nie przypomina już dawnego Królewca. Jednak będąc w mieście warto odwiedzić następujące miejsca: katedrę na wyspie Knipawie, miejskie fortyfikacje, kościół Królowej Luizy (teatr lalek), sobór prawosławny, Rynek Centralny, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu im. Immanuela Kanta wraz z pozostałością kolekcji unikalnej Biblioteki Wallenrodskiej, Oceanarium czy statek naukowo-poszukiwawczy Witiaź, który brał udział w zdjęciach do filmu Titanic.

Podróżując autokarem Polski do Kaliningradu klienci mają do wybory jedynie dwa miasta wyjazdowe: Warszawę i Olsztyn. Autokary do tego miasta odjeżdżają co dwa-trzy dni, zatem każdy może bez problemu wybrać najlepszą dla siebie datę wyjazdu.

Przewozy autokarowe z Polski do Rosji są popularne wśród turystów, w związku z czym firma Ecolines zapewnia swoim klientom liczne autobusy do Kaliningradu. Wszystkie informacje dotyczące tego, skąd odjeżdżają poszczególne autokary do Kaliningradu oraz ile kosztują bilety autokarowe do Rosji, można znaleźć na naszej stronie internetowej.Na naszej stronie internetowej tanie bilety autokarowe można kupić szybko i bez wychodzenia z domu. Wystarczy w zakładce Euroticket wybrać kraje, miasta oraz datę podróży. Zazwyczaj bilety autokarowe do Kaliningradu kosztują 50 (z Olsztyna) i 100 (z Warszawy) złotych.

Przykładowe połączenia autokarowe do Kaliningradu:

• Warszawa › Olsztyn › Kaliningrad

• Olsztyn › Kaliningrad

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż