^do góry

Czerniowce

Autobusy do Czerniowiec
Tanie Autokary Czerniowce, Ukraina

Czerniowce to miasto w południowo-zachodniej Ukrainie, w Bukowinie północnej, leżące nad rzeką Prut.

Tanie Bilety Autokarowe do Czerniowiec, Ukraina.
Autobusy na Ukrainę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Przykarpacki Ekspres, Autokar Polska, Visitor do Czerniowiec.

Czerniowce zostały po raz pierwszy wspomniane w 1408 roku, jednak wykopaliska archeologiczne wskazują, że już w XII wieku istniała w tym miejscu osada. Miasto od około połowy XIV wieku należało do Mołdawii, która była często najeżdżana przez Turków i Tatarów. W konsekwencji już od XVI wieku Czerniowce wraz z całą Mołdawią znajdowały się pod panowaniem Turcji. W 1775 roku miasto zostało przyłączone do Austrii, a w 1849 roku stało się stolicą Księstwa Bukowiny. Położenie miasta sprawiło, że w czasie I wojny światowej zostało zajęte przez Rosjan, a w okresie międzywojennym należało do Rumunii. Walki w okolicach miasta sprawiły, że w czasie II wojny światowej Czerniowce zostały przyłączone do ZSRR, a następnie znów do Rumunii. Po zakończeniu II wojny światowej były częścią Ukraińskiej SRR, a od 1991 roku należą do Ukrainy i są stolicą obwodu czerniowieckiego.

Miasto to jest niezwykle piękne i można w nim znaleźć liczne, warte zobaczenia zabytki. Turyści najczęściej odwiedzają takie miejsca jak: trzy drewniane cerkwie z XVII i XVIII wieku, cerkiew kamienną z XVIII wieku, kościół rzymskokatolicki wzniesiony w latach 1789-1814 oraz kościół rzymskokatolicki Najświętszego Serca Jezusa zbudowany przez jezuitów w latach 1891-1894. Będąc w Czerniowcach warto zobaczyć także: synagogę Tempel (od 1959 roku mieści się tam kino), dawny pałac metropolity Bukowiny, teatr z 1905 roku wybudowany na wzór teatru Furth oraz następujące budynki: Dom Niemiecki, Dom Polski, Dom Rumuński, Dom Żydowski, Hotel Bristol, Hotel Palace, ratusz. W Czerniowcach znajdują się także liczne muzea, mi.in. Czerniowieckie Muzeum Sztuki, Muzeum Historii i Kultury Żydów Bukowiny w Czerniowcach, Czerniowieckie Muzeum Krajoznawcze oraz Czerniowiecki Regionalne Muzeum Ludoznawcze.

Przewozy autokarowe z Polski do Czerniowiec są jednym z najlepszych sposobów dojazdu do tego miasta, więc niektóre firmy transportowe oferują klientom autobusy do Czerniowiec. Najczęściej autokary do Czerniowiec oferują: Przykarpacki Ekspres, Autokar Polska oraz Visitor.

Autokary do Czerniowiec odjeżdżają z następujących miast: Katowice, Kraków, Lublin, Opole, Przemyśl, Rzeszów, Warszawa, Wrocław.

Tanie Bilety autokarowe z Polski do Czerniowiec oraz z Czerwniowiec do Polski każdy zainteresowany może kupić w zakładce Euroticket na naszej stronie internetowej. Ponieważ połączenia autobusowe cieszą się popularnością wśród podróżnych, firmy transportowe oferują podróżnym liczne połączenia z wybranymi miastami.

Podróżni wyjeżdżający autokarem z Polski do Czerniowiec mogą sprawdzić wszystkie informacje na naszej stronie internetowej. Można tam także nabyć tanie bilety autokarowe. Bilety autokarowe do Czerniowiec na Ukrainie kosztują zazwyczaj od 70 do 150 złotych.

Przykładowe połączenia autokarowe do Czerniowiec:

• Wrocław › Opole › Katowice › Kraków › Rzeszów › Przemyśl › Lwów› Stryj › Dolina › Kalusz › Ivano-Frankivsk › Kołomyja › Czerniowce

• Katowice › Kraków › Rzeszów › Przemyśl › Lwów › Stryj › Dolina › Kalusz › Ivano-Frankivsk › Kołomyja › Czerniowce

• Warszawa › Lublin › Lwów › Rohatyn › Ivano-Frankivsk › Kołomyja › Śniatyn › Czerniowce

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż