^do góry

Brześć

Autobusy do Brześcia
Tanie Autokary Brześć, Białoruś

Brześć to miasto na Białorusi, leżące nad rzeką Muchawiec. To duży ośrodek przemysłowy, port rzeczny oraz węzeł kolejowy i drogowy. Działa tu także polski konsulat generalny. W 1995 roku założono tu Brzeski Uniwersytet Państwowy im. Aleksandra Puszkina oraz Brzeski Państwowy Uniwersytet Techniczny (od 1989 roku). Do 1945 roku miasto należało do Polski.

Tanie Bilety Autokarowe do Brześcia, Białoruś.
Autobusy na Białoruś. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska, Eurolines-Mądeltrans oraz Ecolines do Brześcia.

Brześć to jedna z najstarszych miejscowości na Polesiu. Od początku istnienia był ważnym centrum politycznym i gospodarczym. Już w 1020 roku został włączony do Polski przez Bolesława Chrobrego. W ciągu następnych wieków Brześć, w wyniku różnych wojen, znajdował się panowaniem polskim lub litewskim. W XVII wieku miasto zostało zdobyte przez Kozaków Chmielnickiego. Dopiero kilkadziesiąt lat później nastąpił spokojniejszy okres w historii miasta. Po III rozbiorze Polski Brześć został włączony do Rosji. Po odzyskaniu niepodległości należał do II Rzeczpospolitej, jednak po II wojnie światowej przeszedł w skład Białoruskiej SRR, a od 1995 roku należy do Republiki Białorusi.

Brześć do piękne miasto, w którym znajduje się wiele ciekawych i wartych zobaczenia zabytków. Do najczęściej odwiedzanych miejsc należą: Klasztor Bernardynek, Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża, twierdza z XIX-XX wieku, Cmentarz Tryszyński, zabudowa w stylu zakopiańskim, Wielka Synagoga oraz Cerkiew św. Szymona (Symeona). Turyści często odwiedzają także zabytki modernistyczne powstałe w okresie II RP. Najpopularniejszymi z nich są: Dom Harcerza (1932), Urząd Wojewódzki (1938), Szkoła Rzemiosł (1937), Hotel oficerski (1938), Kasyno Urzędnicze z lat 30.XX wieku oraz Bank Polski (1926).

Przewozy autokarowe z Polski do Brześcia zapewnia kilka firm transportowych. Wszyscy zainteresowani ofertą, jaką jest podróż autokarem z Warszawy lub Białej Podlaski do Brześcia, mogą skorzystać z licznych połączeń autobusowych.

Autobusy do Brześcia posiadają w swojej ofercie następujący przewoźnicy: Eurobus-Eurolines Polska, Eurolines-Mądeltrans oraz Ecolines. Poszczególne przystanki wyjazdowe zależą od wybranej firmy transportowej. Można je sprawdzić na naszej stronie internetowej, gdzie w zakładce Euroticket można także nabyć bilety autokarowe do Brześcia.

Autokary do Brześcia są jednym z najwygodniejszych sposobów dojazdu do tego miasta. Przewoźnicy oferują podróżnym liczne połączenia, dzięki którym dotarcie z Polski do wybranych miejscowości jest łatwe i dostępne dla wszystkich. Autokary do Brześcia odjeżdżają co kilka dni, więc każdy może bez problemu wybrać najlepszą dla siebie datę wyjazdu.

Tanie bilety autokarowe z Polski do Brześcia oraz z Brześcia do Polski można nabyć na naszej stronie internetowej, w zakładce Euroticket. Każdy podróżny, który jest zainteresowany ofertą, jaką są bilety autokarowe do Brześcia może sprawdzić ich ceny. Najczęściej kosztują one 50-96 złotych.

Przykładowe połączenia autokarowe do Brześcia:

• Warszawa (Dworzec PKS, Warszawa Zachodnia) › Brześć (dworzec autobusowy)

• Biała Podlaska (Dworzec PKS, Plac Wojska Polskiego) › Brześć (Avtokzal)

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż