^do góry

Mińsk

Autobusy do Mińska
Tanie Autokary Mińsk, Białoruś

Mińsk jest stolica Białorusi i największym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym w kraju. Znajduje się na południowo-wschodnich stokach Wyżyny Mińskiej.

Tanie Bilety Autokarowe do Mińska, Białoruś.
Autobusy na Białoruś. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska, Ecolines, Eurolines Mądeltrans do Mińska.

Mińsk po raz pierwszy został wspomniany po raz pierwszy w 1067 roku. Na początku XIV wieku wszedł w skład Wielkiego Księstwa Litewskiego i Rzeczpospolitej. Nastąpił wtedy znaczny i szybki rozwój miasta, który spowodował, że Mińsk otrzymał prawa miejskie. Po unii lubelskiej w 1559 roku, wchodził w skład Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W ciągu następnych wieków miasto było rozbudowywane  i odbudowywane po licznych bitwach. Pod koniec XVIII wieku , po drugim rozbiorze Polski, Mińsk znalazł się w granicach Imperium Rosyjskiego.  Po zakończeniu I wojny światowej miasto znalazło się pod władzą bolszewików. Po licznych bitwach w czasie wojny polsko-bolszewickiej, Mińsk został ostatecznie włączony do Białoruskiej SSR. Dopiero od 1991 roku jest stolicą republiki Białorusi.

W Mińsku znajduje się wiele godnych polecenia i zobaczenia zabytków. Do najczęściej odwiedzanych należą między innymi: Archikatedra Imienia Najświętszej Maryi Panny, będąca centrum życia religijnego katolików mińskich, Kościół św. Józefa i klasztor Bernardynów, sobór św. Piotra i Pawła, oraz zrekonstruowany w 2004 Ratusz w stylu klasycystycznym. Oprócz tego, będąc w Mińsku warto odwiedzić Cmentarz Kalwaryjski, Cerkiew św. Magdaleny, Kościół św. Rocha, Synagoga Zalcmana, Cerkiew św. Aleksandra Newskiego, Dom Rządowy, Hotel Europa, budynek dawnego gimnazjum żeńskiego.

Podróżując autokarem z Polski do Mińska, pasażerowie mogą sprawdzić wszystkie informacje dotyczące cen biletów, przystanków wyjazdowych i docelowych oraz dat wyjazdu. Cena za bilety autokarowe do Mińska zależą od daty wyjazdu, firmy transportowej i waha się w granicach 119-236 złotych.

Autokary do Mińska są jednym z najlepszych sposobów na dojazd do tego miasta. Przewoźnicy oferują klientom liczne przewozy autobusowe, a wszystkie informacje dotyczące firm transportowych i tras znajdują się na naszej stronie internetowej.

Przewozy autokarowe z Polski do Mińska są często wybieraną opcją w związku z czym, połączenia autobusowe zapewnia kilka firm transportowych. Zalicza się do nich: Eurobus-Eurolines Polska, Ecolines, Eurolines Mądeltrans.

Tanie bilety autokarowe z  Polski do Mińska można kupić na naszej stronie internetowej, w zakładce Euroticket. Wszyscy zainteresowani ofertą, jaką są bilety autokarowe do Mińska mogą sprawdzić ich ceny na naszej stronie internetowej.

Połączenia autokarowe, dla których tanie bilety autokarowe można znaleźć na naszej stronie, wyjeżdżają z następujących z miast w Polsce:

Augustów, Białystok, Biała Podlaska, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Grajewo, Kętrzyn, Łomża, Łódź, Olsztyn, Poznań, Suwałki, Warszawa, Warszawa – Okęcie, Wrocław.

Przykładowe połączenia autokarowe do Mińska:

Wrocław › Łódź › Warszawa › Białystok (dworzec autobusowy Biacomex i Dworzec PKS) › Grodno (dworzec kolejowy, dworzec autobusowy) › Lida › Mińsk (dworzec autobusowy Centralny, dworzec autobusowy Wschodni)

Biała Podlaska › Brześć › Mińsk

Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Marijampol › Poniewiez › Bauska › Ryga › Kowno › Oszmiana › Mińsk

Poznań › Warszawa › Łomża › Grajewo › Augustów › Suwałki › Marijampol › Kowno › Poniewiez › Bauska › Ryga › Kowno › Oszmiana › Mińsk

Elbląg › Olsztyn › Kętrzyn › Giżycko › Marijampol › Kowno › Poniewiez › Ryga › Oszmiana › Mińsk

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż