^do góry

Druskienniki

Autobusy do Druskiennik
Tanie Autokary Druskienniki, Litwa.

Druskienniki to popularne na Litwie miasto uzdrowiskowe. Położone nad brzegiem Niemna, jest największym i najnowocześniejszym uzdrowiskiem w kraju i jednym z najlepszych uzdrowisk klimatycznych i balneologicznych w Europie. W okolicy występują liczne źródła mineralne oraz pokłady borowiny, dzięki czemu rozwinęło się tu 9 sanatoriów i centrum balneologiczne.

Tanie Bilety Autokarowe do Druskiennik, Litwa.
Autobusy na Litwę. Sprawdź i Porównaj Ceny.

Autokarem Eurobus-Eurolines Polska do Druskiennik.

Pierwsze pisemne wzmianki o osadzie pochodzą z XVII wieku, natomiast najprawdopodobniej już w XIII wieku było średniowieczne grodzisko. Jednak dopiero w 1794 roku, król Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego Stanisław August Poniatowski nadał Druskiennikom status miejscowości leczniczej. Badaniem właściwości źródeł zajął się na początku XIX wieku Ignacy Fonberg. Ich wynikiem zainteresował się nawet car Mikołaj I i w 1837 roku nadał miejscowości status uzdrowiska. Wkrótce po tym, miejscowość zyskało dużą popularność wśród mieszkańców byłej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Po zakończeni I wojny światowej miasto wróciło na terytorium Polski, a jego popularność znacznie wzrosła głownie dzięki Józefowi Piłsudskiemu. Pod koniec lat dwudziestych XX wieku Druskienniki zostały uznane za uzdrowisko użyteczności publicznej. Po agresji ZSRR na Polskę miasto znalazło się na terenie Białoruskiej SRR, a potem w Litewskiej SRR. Od 1991 roku miasto należy do Litwy.

Druskienniki to miejscowość uzdrowiskowa, ale posiada kilka pięknych i godnych uwagi zabytków. Będąc tam warto nie tylko skorzystać z dobrodziejstw źródeł mineralnych, ale także zobaczyć następujące obiekty: kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej (wzniesiony w latach 1912-1931), cerkiew Ikony Matki Bożej, cerkiew św. Gabriela Zabudłowskiego, dawne łazienki zdrojowe oraz miejscowy cmentarz. Interesująca jest także drewniana zabudowa willowa z przełomu XIX i XX wieku.

Przewozy autokarowe z Polski do Druskiennik zapewnia głównie firma transportowa Eurobus-Eurolines Polska. Korzystając z naszej strony internetowej każdy zainteresowany może kupić bilety autokarowe do Druskiennik. Zazwyczaj można je nabyć w atrakcyjnych cenach.
Autokary do Druskiennik odjeżdżają z następujących polskich miast: Augustów, Białystok, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Grajewo, Kętrzyn, Łomża, Olsztyn, Poznań, Suwałki, Warszawa, Warszawa-Okęcie.

Na naszej stronie internetowej można bez problemu kupić tanie bilety autokarowe. Dzięki temu wszyscy klienci zainteresowani podróżą autokarem na Litwę mogą skorzystać z tej oferty. Często bilety autokarowe do Druskiennik można nabyć już za 79-170 złotych.

Połączenia autobusowe z Polski do Druskiennik są dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które chcą skorzystać z oferty jaką są autokary do Druskiennik i bez licznych przesiadek dotrzeć do wybranego miasta. Trzeba jednak pamiętać, że dla pasażerów jadących do/z Druskiennik przewidziana jest przesiadka w Kownie.

Przykładowe połączenia autokarowe do Druskiennik:

 Poznań  Warszawa  Łomża  Grajewo  Augustów  Suwałki  Kowno  Alytus  Druskienniki

• Gdańsk  Elbląg  Olsztyn  Kętrzyn  Giżycko  Alytus  Druskienniki

• Olsztyn  Kętrzyn  Giżycko  Alytus  Druskienniki

Copyright 2024  Linie Autokarowe - Bilety Online - Wygodna Podróż