- fPolub nas!
- tObserwuj nas!
- cDołącz do nas na Google!
- aPodążaj za nami!
- kNapisz do nas!
^do góry
Przewozy Autokarowe Sindbad oraz Sołtysik Reisen, z dniem 9 stycznia 2015 roku uruchamiają nową linię (nr 6S oraz 6SE) do Holandii, która swoje przystanki początkowe będzie miała w Polsce Południowej. W związku z tym oferta połączeń ulegnie poszerzeniu i miastami docelowymi będą również takie miasta jak: Zaandam, Veenendaal oraz Ommen.
Wyjazdy z Polski i z Holandii odbywać się będą trzy razy w tygodniu.
z Polski:
– linia 6S w poniedziałki i piątki, według rozkładu niemieckich linii nr 1, 2, 3, 4
– linia 6SE w niedziele (linia ekspresowa – wyjazd z Polski odbywa się rano, natomiast przyjazd do Holandii ma miejsce przed północą tego samego dnia.
z Holandii:
– wtorki, piątki, soboty, według rozkładu niemieckich linii nr 1, 2, 3, 4.
Przykładowe połączenia na trasie Polska-Holandia:
• Przemyśl > Jarosław > Przeworsk > Rzeszów > Ropczyce > Debica > Tarnów > Brzesko > Bochnia > Gliwice > Pyskowice > Toszek > Strzelce Opolskie > Izbicko > Opole > Brzeg > Oława > Wrocław > Legnica > Bolesławiec > Zgorzelec > Venlo > Eindhoven > Tilburg > Ommen > Veenendaal > Zaandam
• Kraków > Katowice > Chorzów > Bytom > Zabrze > Gliwice > Pyskowice > Toszek > Strzelece Opolskie > Izbicko > Opole > Brzeg > Oława > Wrocław > Legnica > Bolesławiec > Zgorzelec > Venlo > Eindhoven > Tilburg > Ommen > Veenendaal > Zaandam
• Cieszyn> Grodków > Brzeg > Oława > wrocław > Legnica > Bolesławiec > Zgorzelec > Venlo > Eindhoven > Tilburg > Ommen > Veenendaal > Zaandam
Wyjazdy z Polski Połudnowej do Holandii, odbywające się w niedziele przy pomocy specjalnej linii ekspresowej 6SE będą realizowane według następującego rozkładu jazdy:
07:00 | RYBNIK, Dw. autobusowy, Budowlanych 6 |
07:30 | RACIBÓRZ, Dworzec PKS |
08:30 | KRAPKOWICE, Dworzec PKS |
08:00 | OLESNO, Przystanek ul. Sądowa, przy PKS |
08:20 | KLUCZBORK, Dworzec PKS, stan. 6 |
03:30 | RZESZÓW, Dworzec PKS, ul. Grottgera |
05:00 | TARNÓW, Dworzec PKS, ul. Dworcowa |
06:30 | KRAKÓW, Dworzec MDA, Bosacka 18 |
07:30 | KATOWICE, Dworzec PKS, ul. P. Skargi |
08:00 | GLIWICE, Zajezdnia PKS, ul. Pionierów 8 |
08:30 | STRZELCE OPOLSKIE, Hotel Leśny |
09:00 | OPOLE, Dworzec PKS |
10:30 | WROCŁAW, Dworzec PKS, Peron 4 |
12:30 | ZGORZELEC, Parking przy Shell, Jędrzychowice |
21:00 | VENLO, Centraal Station |
21:30 | EINDHOVEN, Stations Plein |
22:00 | TILBURG, Centraal Station |
23:00 | TILBURG, Prof. Romeinstraat 11b |
23:00 | VEENENDAAL, Vendelier 8 |
23:55 | ZAANDAM, Penningweg 85e |
Przejazdy nową linią 6S, z Polski do Holandii oraz z Holandii do Polski, realizowane będą według poniższego rozkładu:
14:00 | ZAANDAM, Penningweg 85e | 12:00 |
15:30 | VEENENDAL, Vendelier 8 | 11:00 |
15:35 | OMMEN, Hammerweg 40a | 11:30 |
17:00 | TILBURG, Prof. Romeinstraat 11b | 10:00 |
17:30 | TILBURG, Centraal Station | 09:30 |
18:30 | EINDHOVEN, Dworzec kolejowy przy poczcie – Stations Plein | 08:50 |
19:30 | VENLO, Centraal Station | 08:00 |
Sylwester w Pradze?
Linie Autokarowe Intercars Basque zorganizowały specjalny sylwestrowy kurs do Pragi z kilkunastu miast Polski: Tarnów, Brzesko, Bochnia, Warszawa, Radom, Skarżysko, Kielce, Kraków, Katowice, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Leszno, Wrocław, Kłodzko.
W dniu 31.12.2014br. kurs ten odbędzie się w ramach linii i-80x.
W Nowy Rok Intercars dołożył również specjalny powrotny kurs do wyżej wymienionych miast.
Połączenia Autokarowe Polska-Czechy:
wyjazd o 7:30
• Tarnów › Brzesko › Bochnia › Kraków › Katowice › Gliwice › Opole › Wrocław › Kłodzko › Praga
wyjazd 5:00
• Warszawa › Radom › Skarżysko-Kamienna › Kielce › Tarnów › Brzesko › Bochnia › Kraków › Katowice › Wrocław › Kłodzko › Praga
wyjazd o 10:15
• Poznań › Leszno › Tarnów › Brzesko › Bochnia › Kraków › Katowice › Wrocław › Kłodzko › Praga
wyjazd o 6:45
• Toruń › Bydgoszcz › Poznań › Leszno › Tarnów › Brzesko › Bochnia › Kraków › Katowice › Wrocław › Kłodzko › Praga
Przewozy Autokarowe GlobTourist wprowadziły nowy rozkład jazdy autobusów z Polski na Chorwację na 2015 rok, który będzie obowiązywał w okresie od 24. kwietnia do 2. października. Wyjazdy w tym czasie będą stale realizowane, a dojazdy do głównego autokaru wyjeżdżającego z Katowic, będą możliwe z takich miast jak Warszawa, Polichno, Wrocław, Opole, Łódź i Kraków.
Od kwietnia do czerwca przewozy do Chorwacji będzie obsługiwać jeden autokar, ale już od lipca przewozy Polska Chorwacja będą prowadzone przez dwa autokary GlobTourist. Na tym polu zapewnia profesjonalnych kierowców, których klasa podparta jest wieloletnim doświadczeniem, a pojazdy charakteryzują się nowoczesnym wyposażeniem, dzięki czemu podróż będzie komfortowa, co jest ważnym elementem podczas dalekich podróży.
Ceny Biletów Autokarowych:
Warszawa, Polichno, Łódź, Wrocław - 474 zł (w obie strony), 353 zł (w jedną stronę)
Częstochowa, Opole, Katowice, Kraków, Żory, Cieszyn – 444 zł (w obie strony), 333 zł (w jedną stronę)
Ceną promocyjną objęci są żeglarze, którzy biorą udział w rejsach organizowanych przez GlobTourist. Wówczas ceny biletów ze wszystkich wyżej wymienionych miast to: 400 zł (w obie strony) i 280 zł ( w jedną stronę).
Godziny przyjazdów na Chorwację, jak i w drogę powrotną do Polski są godzinami orientacyjnymi i są zależne od przejść granicznych oraz warunków panujących na drodze. Przewoźnik nie odpowiada za powstałe spóźnienia, które mogą wystąpić na trasie.
Pełne Połączenie Autokarowe Polska Chorwacja:
• Warszawa – Polichno k. Tomaszowa Lubelskiego – Częstochowa – Katowice - (przesiadka do głównego autokaru) – Żory – Cieszyn - Sesvete (k. Zagrzebia) – Karlovać – Zadar – Sukośan - Śv. Filip i Jakov - Biograd na Moru - Vodice – Śibenik – Primosten – Rogoznica - Seget Donji – Trogir - Kaśtel Gomilica - Split
• Wrocław – Opole – Katowice - (przesiadka do głównego autokaru) - Żory – Cieszyn - Sesvete (k. Zagrzebia) – Karlovać – Zadar – Sukośan - Śv. Filip i Jakov - Biograd na Moru - Vodice – Śibenik – Primosten – Rogoznica - Seget Donji – Trogir - Kaśtel Gomilica - Split
• Łódź* – Kraków – Katowice - (przesiadka do głównego autokaru) - Żory – Cieszyn - Sesvete (k. Zagrzebia) – Karlovać – Zadar – Sukośan - Śv. Filip i Jakov - Biograd na Moru - Vodice – Śibenik – Primosten – Rogoznica - Seget Donji – Trogir - Kaśtel Gomilica - Split
* W przypadku wyjazdu z Łodzi frekwencja pasażerów powinna wynosić minimum 10 osób. Inne miasta nie mają takiego limitu.